مدیران خودروعصر اعتبار

گیرندگان وام ودیعه مسکن در آستانه ۱۰ هزار نفری شدن

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از رسیدن تعداد گیرندگان وام ودیعه مسکن به ۹ هزار و ۴۰۰ نفر خبر داد.

گیرندگان وام ودیعه مسکن در آستانه ۱۰ هزار نفری شدن
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، محمود محمودزاده درباره آخرین وضعیت وام ودیعه مسکن اظهار کرد: معرفی سهمیه به بانک‌های مختلف انجام شده است ولی هنوز به تعداد مدنظر نرسیده که بگویند اعتبار تمام شده است.

  وی این موضوع را در حیطه اختیارات بانک مرکزی دانست و افزود: با این وجود، مجدداً مکاتبه‌ای با بانک‌های عامل می‌کنیم تا به شعب خود، سهل گرفتن شرایط را ابلاغ کنند؛ بر اساس توافقات انجام گرفته، بانک‌ها باید به این موضوع عمل کنند؛ این موضوع را حتماً از طریق بانک مرکزی پیگیری خواهیم کرد.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با مهر درباره معرفی دو ضامن رسمی به بانک برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن تصریح کرد: امیدوارم بانک‌ها با درخواست وزارت راه و شهرسازی در خصوص همکاری با مستأجران موافقت کنند هر چند که پیگیری آن با سیستم بانکی است و به وزارت راه و شهرسازی ارتباطی ندارد.

  محمودزاده درباره ارائه کد رهگیری از سوی مشاوران املاک به مستأجران جهت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن تأکید کرد: ارائه کد رهگیری یک تکلیف قانونی است و در قانون جهش تولید مسکن هم مجدداً الزامی بودن صدور آن قید شده است؛ تمام معاملات بخش مسکن باید در قالب صدور کد رهگیری باشد؛ سال گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین در توافقی که با اتحادیه مشاوران املاک داشتیم، قرار شد با رقم 200 تا 300 هزار تومانی به مستأجرانی که می‌خواهند تسهیلات ودیعه مسکن بگیرند، از سوی مشاوران املاک کد رهگیری صادر شود.

  وی تأکید کرد: تا کنون بیش از یک میلیون و 100 هزار متقاضی در سامانه وام ودیعه ثبت نام کرده‌اند که از میان آنها حدود 270 هزار نفر به نظام بانکی معرفی شده‌اند و بیش از 9400 متقاضی توانسته‌اند تسهیلات دریافت کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی