مدیران خودروعصر اعتبار

ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت عمران شهرهای جدید موضوع تأمین مسکن برای خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را در سال های اخیر در دستور کار خود قرار داده که بر این اساس حدود ۱۲ هزار ۵۰۰ واحد با مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد تفاهم قرار گرفته که در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد؛ برخی به ۶۰ درصد پیشرفت رسیده و بعضی واگذار شده است.

ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا؛ حبیب‌اله طاهرخانی  اظهار کرد: مسکن یکی از مهمترین چالش‌های امروز خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است که بر این اساس شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان بخشی از دولت تلاش کرده تا در جهت رفع آن تلاش کند و در اوج تکریم و احترام به نیروهای جان برکف انقلاب اسلامی که حق زیادی بر گردن همه ما دارند، تامین مسکن و احداث 12 هزار و 446  واحد در شهرهای جدید برای مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران را در دستور کار قرار داده است.

  وی افزود: شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید در اجرای فصل دوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در زمینه مسکن، موضوع تأمین مسکن برای خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را در سال های اخیر در دستور کار خود قرار داده است.

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: در حال حاضر در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، صدرا، سهند، بینالود، بهارستان و فولادشهر در حال ساخت 12 هزار و 446 مسکن برای مجموعه ایثارگران هستیم که در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد؛ برخی به 60 درصد پیشرفت رسیده و بعضی واگذار شده است.

  به گفته طاهرخانی، در پرند 924 واحد، در هشتگرد 634، صدرا 100، سهند 250، بینالود 640، بهارستان 3398 و فولادشهر 6500 واحد به مرحله توافق رسیده که از کل این تعداد، زمین 9927 واحد تامین و 6719 واحد به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌ها در مراحل مختلفی از تایید نقشه، فوندانسیون یا پیشرفت 30 تا 60 درصد قرار دارد. برخی درمرحله انتخاب پیمانکار است. تعدادی نیز از واحدهای آماده مسکن مهر بوده که واگذار شده است.

  وی اظهار کرد: به طور مثال پروژه 924 واحدی شهر جدید پرند در استان تهران در حال اجرا است که در مرحله سقف طبقات سوم و چهارم قرار دارد. در بهارستان اصفهان نیز 440 واحد از اراضی غرب در حال ساخت و از پیشرفت 30 تا 60 درصد برخوردار است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به تفاهم‌نامه با نیروهای مسلح اشاره و خاطرنشان کرد: مجموعه نیروهای مسلح همکاری بسیار خوبی را با شرکت عمران دارند. در این زمینه بیش از 20 هزار واحد برای کارکنان نیروهای مسلح در 11 شهر جدید تخصیص داده شده است که بیش از 10 هزار واحد آن در حال ساخت بوده که از این تعداد بیش از 7400  واحد در شهرهای جدید پردیس، پرند و هشتگرد دارای پیشرفت فیزیکی مناسب هستند و فرآیندهای آغاز عملیات اجرایی مابقی نیز در حال پیگیری دوجانبه است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی