مدیران خودروعصر اعتبار

خانه در پایتخت ۲.۴ درصد گران شد

عصر ساختمان- براساس گزارش بانک مرکزی، در شهریور ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در پایتخت از ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۴ و ۳۰.۵ درصد افزایش یافته است.

خانه در پایتخت ۲.۴ درصد گران شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، گزارش بانک مرکزی از تحولات شهریورماه مسکن تهران منتشر شد.

  بر اساس این گزارش در شهریورماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران 31 میلیون و 703 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 2.4 درصد و 30.5 درصد افزایش دارد. 

  از سوی دیگر، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود 7.8 هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل 41.6 درصد افزایش و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل هشت کاهش را نشان می‌دهد و بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم 33 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

  به گزارش فارس، در میان مناطق 22‌گانه شهر تهران بیشترین قیمت هر متر خانه 68 میلیون و 910 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با 15 میلیون و 31 هزار تومان در منطقه 18 بوده است که هر یک از آنها با افزایش 35.7 درصدی در منطقه یک و 44.3 درصدی در منطقه 18 مواجه شده‌اند.

  همچنین، توزیع معاملات انجام شده مسکن بر اساس مناطق شهری در تهران حاکی از آن است که منطقه 5 با 14.2 درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است.

  بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در شهریور امسال نشان دهنده رشدی معادل 42.8 و 45.7 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی