مدیران خودروعصر اعتبار

تخریب کامل ۶۲۰ واحد مسکونی در زلزله‌های اندیکا

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده در زلزله‌های اخیر اندیکا ۶۲۰ واحد به صورت کامل تخریب شده‌اند و باید مجددا احداث شوند.

تخریب کامل ۶۲۰ واحد مسکونی در زلزله‌های اندیکا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا؛ حسین جنتی در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده اندیکا در خوزستان، اظهارکرد: با توجه به اینکه برخی از روستاها، عشایری هستند و ساکنان آن‌ها به مناطق زندگی خود بازنگشته‌اند، تاکنون 38 روستا که به صورت کامل در زلزله‌های اخیر اندیکا خسارت دیده‌اند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند و روند ارزیابی آن‌ها به اتمام رسیده است.

  وی افزود: تاکنون در این 38 روستا، یک هزار و 300 واحد مسکونی مورد ارزیابی قرار گرفته است که از این تعداد 620 واحد به صورت کامل تخریب شده‌اند و باید مجددا احداث شوند.

  مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان تصریح کرد: همچنین 680 واحد دیگر آسیب دیده‌اند که باید نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام شود تا ساکنان بتوانند در یک محیط ایمن به زندگی خود بپردازند.

  جنتی عنوان کرد: با توجه به اینکه فواصل روستاها و و همچنین وسعت آن‌ها در منطقه بسیار زیاد است و روستاها نیز در مناطق صعب‌ العبور کوهستانی قرار دارند، مشخص نیست که چه تعداد روستای دیگر باید مورد اریابی قرار بگیرد اما تقریبا همه روستاهایی که به طور جدی آسیب دیده‌اند، شناسایی شده‌اند.

  وی افزود: همچنان بررسی و ارزیابی روستاهای خسارت دیده از زلزله اندیکا در مناطق مختلف ادامه دارد.

  مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان با اشاره به آغاز زمان بازسازی واحدهای آسیب دیده از زلزله، گفت: برای این کار نیاز به مصوبه هیات دولت است تا بحث تسهیلات بازسازی و پرداخت خسارات به آسیب دیدگان برای ساخت واحدها اجرایی شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی