مدیران خودروعصر اعتبار

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی .

تصویب تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانیِ طرح «نهضت ملی مسکن»

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تصویب رقم تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانیِ طرح نهضت ملی مسکن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

تصویب تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانیِ طرح «نهضت ملی مسکن»
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایرنا، «محمود محمودزاده» امروز (دوشنبه) افزود: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای تعیین سقف تسهیلات مسکن نهضت ملی در شهرهای مختلف به تصویب شورای پول و اعتبار رسید.

  وی توضیح‌داد: بر این اساس، متقاضیان مسکن در تهران 450 میلیون تومان، در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت (کلان‌شهرها) 400 میلیون تومان و در مراکز استان‌ها 350 میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد.

  به گفته محمودزاده، رقم این تسهیلات در سایر شهرها 350 میلیون تومان و برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان است.

  پرداخت سود به دهک درآمدی ارتباط دارد

  معاون وزیر راه و شهرسازی درباره سود و چگونگی بازپرداخت این تسهیلات، گفت: سود تسهیلات متغیر و بستگی به دهک درآمدی خانوار دارد و دولت از دهک‌های پایین حمایت خواهد کرد.

  وی اضافه‌کرد: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات 18 درصد است و با استفاده از امکاناتی که «صندوق ملی مسکن» از طریق «قانون جهش تولید» در اختیار می‌گذارد، برای دهک‌های درآمدی پایین وابسته به استطاعت و توان مالی بخشی از درصد از طریق صندوق تامین خواهد شد.

  محمودزاده ادامه‌داد: در این طرح آورده متقاضی قطعی است، بخشی از این پروژه توسط خود مردم تامین مالی می‌شود و بخشی از تامین مالی نیز از طریق تسهیلاتی که شب گذشته به تصویب شورا رسید انجام خواهد شد.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه بیان‌داشت: در طرح جدید میزان تسهیلاتیکه پیشتر در طرح اقدام ملی مسکن 100 تا 150 میلیون تومان بود و در نهایت به 250 میلیون تومان رسید، افزایش یافت و اکنون بیش از 60 درصد قیمت تمام شده واحدها از طریق تسهیلات تامین می‌شود.

  به گزارش ایرنا، قرار است چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال در طرح نهضت ملی مسکن ساخته شود که اکنون مراحل ثبت‌نام آن درحال انجام است. عملیات اجرایی این طرح نیز از هفته‌ نخست آبان‌ماه در بیشتر استان‌ها آغاز شده است. تاکنون نزدیک به 900‌هزار نفر در طرح نهضت ملی از طریق سامانه «ثمن» ثبت‌نام‌ کرده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی