مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

در سال ۱۴۱۰ هیچ مسکن روستایی فرسوده نخواهیم داشت

عصر ساختمان- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در سال ۱۴۱۰ هیچ مسکن روستایی فرسوده نخواهیم داشت.

در سال ۱۴۱۰ هیچ مسکن روستایی فرسوده نخواهیم داشت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، اکبر نیکزاد در برنامه تهران 20 تصریح کرد: ساخت مسکن در روستاها یکی از مسائل اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. در سال 1384 نزدیک به هفت درصد مسکن های روستایی کشورمان نو سازی شده بودند، درحالی که امروز نزدیک به پنجاه درصد منازل روستایی کشور نوسازی شده است.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: از سمت بنیاد مسکن سالانه دویست هزار مسکن فقط در روستاها نوسازی می شود که طی این برنامه در سال 1410، پنجاه درصد باقی مانده از منازل روستایی در سطح کشور نیز نوسازی خواهند شد و طبق این برنامه در سال 1410 دیگر مسکن روستایی فرسوده ای نخواهیم داشت.

  اکبر نیکزاد ثمرین اظهار داشت: بنا به صلاح دید وزیر مسکن و رئیس جمهور محترم، ساخت مسکن در شهرهایی با جمعیت کمتر از صد هزار نفر هم به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سپرده شد که در همین راستا در طرح جهش تولید مسکن، مقرر شد که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای شهر هایی با جمعیت کمتر از صد هزار نفر سالیانه دویست هزار واحد مسکونی ساخته شود.

  وی افزود: بنا بر این طرح، که سالیانه یک میلیون مسکن از سوی دولت می بایست آماده و تحویل داده شود، چهارصد هزار واحد مسکونی آن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب می باشد.

  اکبر نیکزاد همچنین تصریح کرد: ساخت دویست هزار واحد مسکونی در روستا ها یک کار جمعی بوده که هم از سوی مسئولین و هم از سوی مردم عزیز در روستاها صورت گرفته.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در انتهای برنامه در پاسخ به سوال مجری با مضمون آن که چرا هزینه خرید مسکن به شکل غیرقابل قبولی زیاد است؟ توضیح داد: چندین علت را می توان برای این سوال تعریف کرد، برای مثال یکی از این موارد مسکن های خالی از سکنه ای می باشد، این درحالی است که صاحبان این منازل که نه در آن سکونت می کنند و نه آن واحد را اجاره می دهند و نه حتی واحد مذکور را به فروش می رسانند، حتما می بایست مالیات سنگینی به ازای آن پرداخت کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو