مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مهلت وام اجاره تمدید نمی‌شود

عصر ساختمان- مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن در حالی ساعت ۱۲ امشب ۳۰ آذرماه به پایان می‌رسد که بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی این زمان تمدید نخواهد شد.

مهلت وام اجاره تمدید نمی‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، ثبت‌نام از متقاضیان وام کمک ودیعه مسکن از 26 خرداد آغاز شده بود و تا ساعت 24 امروز 30 آذر ماه ادامه پیدا کرد.

  در شرایطی که گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر تمدید زمان ثبت نام وام اجاره ایجاد شده بود محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که ساعت 12 امشب مهلت ثبت‌نام به پایان می‌رسد.

  مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند اکنون یا منتظر پاسخ استعلام خود هستند با به نظام بانکی معرفی شده‌اند.

  بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در سال 1400 سقف وام اجاره در تهران 70 میلیون تومان، در دیگر کلانشهرها و سایر شهرها نیز به ترتیب 40 و 25 میلیون تومان است.

  از 10 هزار میلیارد تومان ابلاغ شده برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در سال 1400 تاکنون مبلغ 7300 میلیارد تومان به 190 هزار نفر پرداخت شده است.

  همچنین حدود 60 هزار نفر به مبلغ 2 هزار و 300 میلیارد تومان نیز در بانک ها پذیرش شده و در مرحله اخذ این تسهیلات هستند.

  ثبت‌نام برای دریافت این تسهیلات امروز طبق قانون به پایان می‌رسد و پرداخت میزان باقی مانده از کل مبلغ در نظر گرفته شده ( 400 میلیارد تومان) تا پایان بهمن ماه انجام خواهد شد.

  در سال جاری بیش از 570 هزار نفر معادل 22 هزار میلیارد تومان (12 هزار میلیارد تومان بیش از سهمیه ابلاغی) توسط سامانه مربوطه به شبکه بانکی معرفی شد.

  هرگونه اقدام در خصوص تعیین تکلیف سایر معرفی شدگان منوط به تصویب در ستاد ملی مقابله با کروناست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی