مدیران خودروعصر اعتبار

باید در کنار حفظ باغات ساخت و ساز نیز ادامه یابد

عصر ساختمان- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هدف ما این است که درختان قطع نشوند و مردم نیز ساخت و ساز مورد نیاز خود را داشته باشند و آسیب نبینند.

باید در کنار حفظ باغات ساخت و ساز نیز ادامه یابد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه صبح امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران درباره جلسه اخیر با اعضای شورای سابق درباره موضوع برج باغ‌ها گفت: برای اینکه این مسئله را به صورت علنی و جذب بررسی کنیم نظرات افراد مختلف ازجمله اعضای شورای پیشین، کارشناسان و غیره را کسب کردیم و این روند را ادامه خواهیم داد.

  وی افزود: نباید درختان به گونه‌ای قطع شوند که پروانه ساخت هم صادر نشود در واقع آنچه در حال حاضر شاهدیم، این است که ساخت و ساز انجام نمی‌شود اما فضای سبز هم توسعه نمی‌یابد.

  چمران تصریح کرد: هدف ما این است که به میزان فضای سبز شهر اضافه کنیم، درختان قطع نشوند و مردم نیز ساخت و ساز مورد نیاز خود را داشته باشند و آسیب نبینند.

  رئیس شورای شهر با اشاره بر بلند مرتبه سازی در منطقه 22 اظهار داشت: بنده موافق این حجم از برج سازی نیستم اما در آن نقطه که در حال ساخت برج هستند، درخت خاصی نیست. درباره جمعیت پذیری آن منطقه نیز در طرح جامع موارد لازم مشخص شده است.

  وی افزود: در دوره گذشته طرح جامع این منطقه بررسی شد و اگر این طرح بازنگری شده و اعلام شده که جمعیت پذیری دارد، پس یک کار علمی انجام شده اما نباید فراتر از آن باشد.

  چمران بیان کرد: جذب جمعیت در منطقه 22 نیز نباید بیش از حد باشد چراکه مسائلی همچون تامین آب، فاضلاب، سرانه آموزشی، امکانات خدماتی و غیره در این منطقه مطرح است. متاسفانه میزان خدمات شهری و مدارس این منطقه از برخی شهرستان‌ها نیز کمتر است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی