مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش قیمت مسکن در آمریکا رکورد زد

عصر ساختمان- فروش خانه‌های موجود در ایالات‌متحده در ماه آوریل به پایین‌ترین سطح در نزدیک به دو سال اخیر سقوط کرد زیرا قیمت مسکن در بحبوحه کمبود مداوم، به بالاترین حد خود رسیده است.

افزایش قیمت مسکن در آمریکا رکورد زد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از  ایسنا، فروش خانه‌های موجود در ماه گذشته با 2.4 درصد کاهش به نرخ سالانه تعدیل شده فصلی 5.61 میلیون واحد رسید که پایین‌ترین سطح از ژوئن 2020 است. این سومین کاهش متوالی فروش ماهانه بود.

  اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، پیش‌بینی کرده بودند که فروش، به نرخ 5.65 میلیون واحد کاهش یابد. فروش مجدد خانه که بخش عمده‌ای از فروش خانه در ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهد، نسبت به سال قبل 5.9 درصد کاهش یافت.

  بخش عمده فروش آوریل احتمالا مربوط به بسته شدن قراردادهایی بود که یک تا دو ماه پیش قبل از شروع افزایش سریع نرخ وام مسکن امضا شده بود. با کاهش قراردادها برای پنجمین ماه متوالی در ماه مارس، احتمال کاهش بیشتر در فروش وجود دارد.

  میانگین قیمت مسکن در ماه آوریل با 14.8 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 391 هزار و 200 دلار آمریکا رسید. 2.2 ماه طول می‌کشد تا موجودی فعلی خانه‌های موجود با سرعت فروش در آوریل تمام شود که نسبت به 2.3 ماه سال قبل کاهش یافته است.

  88 درصد از خانه های فروخته شده در ماه آوریل کمتر از یک ماه در بازار بودند. خریداران برای اولین‌بار، 28 درصد از فروش را به خود اختصاص دادند و فروش تمام نقدی 26 درصد از معاملات را تشکیل می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی