مدیران خودروعصر اعتبار

سند اراضی کشاورزی، وثیقه‌ای برای دریافت وام

عصر ساختمان- رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه قدم نهایی در حدنگار اراضی کشاورزی، صدور سند به نام اشخاص است گفت: این سند در همه مراجع قانونی به عنوان وثیقه پذیرفته می شود.

سند اراضی کشاورزی، وثیقه‌ای برای دریافت وام
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از صداوسیما، رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: قدم نهایی در حدنگار اراضی کشاورزی، صدور سند به نام اشخاص است.

  افلاطونی افزود: این سند بطور قطع در همه مراجع رسمی و قانونی از جمله بانک‌ها به عنوان وثیقه پذیرفته خواهد شد و کشاورزان نیز می‌توانند با آن از بانک‌ها وام دریافت کنند.

  وی با اشاره به رفع مشکلات 60 ساله تداخلات ارضی بین کشاورزان و دولت گفت: با وجود کمیسیون‌های رفع تداخلات استانی دیگر نیازی به مراجعه مردم به دادگاه‌ها نیست، دولت خودش به لحاظ حاکمیتی وارد شده و با اجرای مقرارت موازی چالش تداخلات را خودش اصلاح می‌کند.

  اجرای این برنامه باعث کاهش ورودی پرونده به مراجع قضایی می‌شود و قرار است تا پایان سال، در 16 میلیون هکتار اراضی کشور رفع تداخلانجام شود. البته بر اساس بند م تبصره 8 بودجه، کشاورزانی که در اراضی اختلافی کشت و کار دارند تا حل این موضوع می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

  رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به اینکه در موضوع مجوز‌ها، 25 استان کشور و در حوزه پایش اراضی کشاورزی 15 استان به سامانه مدیریت پنجره واحد زمین متصل شده اند تاکید کرد: فعالیت‌های غیرکشاورزی در اراضی کشاورزی مطلقا ممنوع است، مگر در موارد ضرورت که کمیسیون این ضرورت را تشخیص میدهد.

  وی همچنین به طرح تشویقی یکپارچه سازی اراضی اشاره کرد و گفت: طبق بخشنامه جدید، کشاورزانی که طرح یکپارچه سازی اراضی را اجرا کنند، از برنامه تشویقی دولت برخوردار می‌شود.

  رضا افلاطونی افزود: از جمله طرح‌های تشویقی 85 درصد یارانه پرداخت تسهیلات بلاعوض دولتی برای تجهیز، نوسازی و آبیاری تحت فشار، و پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به کشاورزان است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی