مدیران خودروعصر اعتبار

املاک روسیه توسط عضو اتحادیه اروپا توقیف شد

عصر ساختمان- خبرگزاری جمهوری چک (CTK) با استناد به داده‌های ثبت نقشه‌های کاداستر گزارش داد که ده‌ها ملک متعلق به دولت روسیه در این کشور عضو اتحادیه اروپا توقیف و پلمب شده است.

املاک روسیه توسط عضو اتحادیه اروپا توقیف شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، خبرگزاری جمهوری چک (CTK) روز جمعه با استناد به داده‌های ثبت نقشه‌های کاداستر گزارش داد که ده‌ها ملک متعلق به دولت روسیه در این کشور عضو اتحادیه اروپا توقیف و پلمب شده است.

  یان لیپاوسکی، وزیر امور خارجه چک در این باره اعلام کرد که این اقدام تقریباً 70 ملک روسیه را هدف قرار می‌دهد که عمدتاً در شهرهای "پراگ"، "بوهمیای مرکزی" و "کارلووی واری" قرار دارند.

  این اقدام اندکی پس از آن صورت می گیرد که سازمان "گوسزاگرانسوبستونوست" Goszagransobstvennost، که مسئولیت نظارت بر املاک دولتی روسیه در خارج از این کشور را بر عهده دارد، در لیست نهادهای تحریم شده جمهوری چک قرار گرفت.

  بر اساس نقشه‌های کاداستر املاک و مستغلات که به رویت این خبرگزاری رسیده است، مقامات چک تاکنون یک ساختمان مدرسه در میدان کروپکووا، یک خانه در خیابان اوونچکا، و یک ویلا در خیابان پود کاشتانی پراگ و یک ساختمان سابق کنسولگری روسیه در کارلووی واری را پلمپ کرده‌اند.

  دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، در واکنش به توقیف این املاک توسط دولت چک تأکید کرد که بر اساس قوانین بین المللی، این اقدام غیرقانونی است.

  وی همچنین نسبت به اقدامات تلافی جویانه احتمالی پس از ارزیابی مسکو از "آنچه چک ها در اینجا (در روسیه) دارند"، هشدار داد.

  پیش از این در سال جاری میلادی، دولت چک قراردادهای دوران شوروی را که به سفارت روسیه اجازه استفاده رایگان از زمین در پراگ و سایر شهرها را می داد، لغو کرد.

  وزارت خارجه چک همچنین شکایتی را علیه مسکو برای دریافت غرامت 53 میلیون کرونی (2.44 میلیون دلاری) به دلیل عدم پرداخت اجاره این زمین‌ها تنظیم کرد.

  اموال خصوصی متعلق یا مرتبط با شهروندان روسیه نیز هدف تحریم های مرتبط با اوکراین قرار گرفته است.

  در ماه ژوئیه، دفتر تجزیه و تحلیل مالی چک، حساب های بانکی شرکت‌هایی را که گفته می‌شود با ولادیمیر یوتوشنکوف، بنیانگذار شرکت سیستما Sistema مرتبط بودند، مسدود کرد و اموال او را به ارزش 100 میلیون کرون (حدود 4.59 میلیون دلار) مصادره کرد. در میان دیگر املاک، هتل پنج ستاره ساووی وستند در کارلووی واری نیز توقیف شده است.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ساختمان فردا ۲
    • نشریه ساختمان فردا ۱
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
    آرشیو