مدیران خودروعصر اعتبار

زمین رایگان فرزندآوری در البرز به صورت قرعه‌کشی واگذار می‌شود

عصر ساختمان- مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده البرز گفت: با توجه به محدودیت جغرافیایی استان در طرح اهدای زمین به فرزندان سوم به بعد فقط در ماهدشت، نظرآباد و اشتهارد امکان واگذاری زمین وجود داشت.

زمین رایگان فرزندآوری در البرز به صورت قرعه‌کشی واگذار می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، معصومه آقایی درباره نارضایتی برخی از خانواده‌ها درخصوص موقعیت زمین‌های اختصاص یافته اظهار کرد: در مورد چند قلوها و فرزندان سوم به بعد تازه متولد شده که برای آنها زمین قرعه کشی شده و از موقعیت آن ناراضی بوده‌اند، توجه به این نکته حائز اهمیت است که با توجه به محدودیت جغرافیایی استان البرز و بویژه محدودیت در حوزه زمین، فقط در ماهدشت، نظرآباد و اشتهارد زمین برای والدین دارای فرزند سوم به بعد در اختیار داشتیم. بنابراین مشخص است که خیلی از افراد ابتدا به زمین‌های ماهدشت و بعد به زمین‌های ساوجبلاغ و هشتگرد متمایل بودند و اشتهارد جز اولویت‌های آخر مشمولین  بود.

  وی ادامه داد: به این علت، اداره کل راه و شهرسازی ناگزیر بود، این موضوع را  حل و فصل کرده و راه حلی برای آن پیاده کند. بنابراین مانند استان‌های دیگر قرعه‌کشی انجام شد تا حق کسی ضایع نشود. طبق قرعه کشی که به صورت تصادفی از طریق سامانه‌ هوشمند در حضور افراد مشمول انجام می‌گیرد، نتایج قرعه کشی در مانیتور نمایش داده شده و زمین اختصاصی مشخص می‌شود، تا دیگر گله‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد.

  مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده البرز درباره تسهیلات مربوط به تولد چند قلوها در خانواده افزود: برای چند قلوهایی که از سال 1400 به بعد متولد می‌شوند حمایت‌های متفاوتی وجود دارد. یک بخشی از حمایت را بهزیستی بر عهده گرفته است که تمامی چند قلوها را تحت پوشش حمایتی خود قرار می‌دهد.  یک بخش دیگر حمایتی را ستاد اجرایی حضرت امام (ره) از چند قلوها دارد، از جمله دادن پک‌های مادر و کودک، لبخند مادری و تامین پوشک نوزادان چند قلو که تا چند ماه آن را تامین می‌کند. همین طور هدیه‌ای که نقداً به خانواده آنها تعلق پیدا می‌کند. علاوه بر این موضوع اهدای زمین هم به فرزندان سوم به بعد هم شامل چند قلوهایی که تاریخ تولدشان از سال 1400 به بعد باشد، می‌شود.

  وی درباره تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت و اقدامات آن گفت: بعد از اینکه قانون جوانی جمعیت به استان‌ها ابلاغ می‌گردد، در استان‌ها دستور تشکیل ستاد جمعیت یا قرارگاه جمعیت داده می‌شود. در استان البرز هم قرارگاه جوانی جمعیت به ریاست استاندار و به دبیری مدیر کل امور بانوان شکل گرفته و در آن تمامی ارکان مرتبط با جوانی جمعیت از مراکز، دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی علوم پزشکی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کار، ثبت احوال و تمامی ارگان‌های مربوطه، حضور دارند.

  وی ادامه داد: در قرارگاه مسائل و مشکلات مطرح و بلافاصله سیاست گذاری و برنامه‌ریزی آن تدوین می‌شود و توسط اعضا اقدامات عملیاتی آن در دستور کار قرار می‌گیرد. پیگیری کلیه امور انجام شده با دبیرخانه اداره کل امور بانوان و خانواده در استانداری است و در این قرارگاه ما تمامی قوانین را بررسی کرده و مشکلات را پیگیری و حل می‌کنیم.

  پورسعیدخلیلی