مدیران خودروعصر اعتبار

معاون صنایع عمومی وزارت صمت مطرح کرد؛

بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کاهش ارزبری در صنعت آسانسور داشتیم

عصر ساختمان- معاون صنایع عمومی وزارت صمت اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کاهش ارزبری در صنعت آسانسور داشتیم.

بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کاهش ارزبری در صنعت آسانسور داشتیم
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از شاتانیوز، «محمدمهدی برادران» معاون صنایع عمومی وزارت صمت، در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات گفت: در سال‌های اخیر در این حوزه بیش از 100 میلیون دلار کاهش ارز بری داشته‌ایم که اگر برخی موانع در حوزه مواد اولیه برداشته شود و بتوانیم با قیمت‌های جهانی و مناسب مواد اولیه را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم، سهم بازارمان در حوزه‌های صادراتی نیز حتما افزایش خواهد یافت.

  وی افزود: در صنعت آسانسور بیشترین موضوع ایمنی است که در ارتباط مستقیم با ضمانت کالا است و بیشتر توسط تولیدکنندگان داخلی دنبال می‌شود که به کالای خودشان مطمئن باشند و این سطح ضمانت را ارتقا بدهند.

  معاون صنایع عمومی وزارت صمت، با بیان اینکه دلایل مختلف باعث شده که این صنعت در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته و پیوند با شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تقویت شده است، اضافه کرد: پیش از این در حد 10 طبقه می‌توانستیم تولید آسانسور داشته باشیم که الان بیشتر از 20 طبقه می‌توانیم تولید کنیم که نشان دهنده ارتقا تولید در این صنعت است.

  برادران همچنین گفت: نگاه‌مان این است این اتفاق در یک حوزه رقابتی صورت بگیرد و مصرف‌کنندگان و صاحبان صنعت ساختمان بتوانند انتخاب کنند که با کدام رویکرد از کدام محصول این صنعت استفاده کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی