مدیران خودروعصر اعتبار

تازه‌ترین تغییرات از بازار آهن

عصر ساختمان- بازار آهن در دو روز گذشته باری دیگر دچار تلاطم شد. افزایش شدید قیمت ها و به جود آمدن نوسان در بازار، منجر به بسته شدن فروش شد.

تازه‌ترین تغییرات از بازار آهن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایران جیب، بدیهی است که با بسته شدن فروش، شیب قیمت ها شدت بیشتری به خود می گیرد و میزان تقاضا نیز بالا می رود. علت بالا رفتن میزان تقاضا در چنین شرایطی، بسته شدن فروش می باشد. بدین ترتیب که با بسته شدن فروش از سوی عرضه کنندگان آهن در بازار، این ترس به جان خریدارن می افتد که در روزهای آتی یا با باز شدن فروش باید با قیمت بالا تری آهن آلات مورد نیاز خود را تامین کنند. به همین جهت، زمانیکه به گوش خریداران می رسد که فروش بسته شده، آنها تلاش بیشتری برای خرید می کنند حتی اگر خرید آنها مربوط به ماه آینده باشد.

    قیمت تیرآهن ها 5 الی 10 هزار تومان افزایش یافته و در حال نزدیک شدن به اوج قیمت خود می باشد . قیمت میلگرد ها نیز 40 الی 90 تومان در هر کیلو افزایش یافته است. این افزایش قیمت میلگرد ها تا جایی پیش رفت که منجر شد تا فروش از سوی کارخانه ها نیز بسته شود. قیمت نبشی و ناودانی هم در اکثر سایز ها و کارخانه ها حدود 40 الی 60 تومان دیگر بالا رفت. لازم به ذکر است که در روز های قبل نیز در مورد قیمت نبشی و ناودانی پیش بینی کرده بودیم که کاملا درست بود و به واقعیت پیوست.

    نکته جالبی که وجود دارد افزایش قیمت ورق هاست که میزان این افزایش بسیار کم بود. ورق های سیاه در هر کیلو 5 الی 15 تومان تنها افزایش داشتند. دلیل جالب بودن این موضوع این است که با وجود افزایش قیمت پروفیل، اما قیمت ورق ها در حد بسیار کمی افزایش داشت. بدین منظور که قیمت پروفیل ها 30 الی 80 تومان بالارفت؛ ولی شاهد بالارفتن یکسان ورق با پروفیل نبودیم.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی