عصر اعتبار

نوسازی بافت فرسوده در حد حرف باقی ماند

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که اتفاق خاصی در بافت‌های فرسوده نیفتاده است، گفت: طرح مسکن اجتماعی با رویکرد بافت‌های فرسوده توسط دولت مطرح شد که البته هنوز در حد گفتار باقیمانده است.

نوسازی بافت فرسوده در حد حرف باقی ماند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، محمد دامادی با انتقاد از عملکرد دولت‌ طی 5 سال اخیر در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده شهری، اظهار کرد: در رابطه با احیای بافت‌های فرسوده اتفاق خاصی روی نداده است.

  وی تصریح کرد:‌ در این بخش دولت نتوانسته برنامه درست و منظمی داشته باشد و تاکنون برنامه‌ جامع و کاملی در رابطه با نوسازی بافت‌های فرسوده به کمیسیون عمران مجلس ارائه نشده است.

  وی یادآور شد: طرح مسکن اجتماعی با رویکرد بافت‌های فرسوده توسط دولت مطرح شد که البته هنوز در حد گفتار باقیمانده و در این حوزه اقدامات و مباحث به صورت جزیزه‌ای انجام شده است.

  عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در زمان وقوع حوادث طبیعی از جمله زلزله، معمولا بیشترین خسارت را در بافت‌های فرسوده، کهنه و قدیمی داریم و بناهای خشتی و گلی دچار مشکل می‌وند.

  دامادی گفت:‌ در بخش نوسازی بافت‌های فرسوده ضرورت‌ها احساس می‌شود اما عملا اقدام خاصی در این رابطه صورت نگرفته است.

  وی پیش‌تر نیز با اشاره به انتصاب اکبر ترکان به  عنوان مشاور رییس جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت های فرسوده و ناپایدار شهری، اظهار کرد: کار رییس جمهوری در انتصاب ترکان درست نبود،  نوسازی بافت فرسوده یک متولی به نام وزیر راه و شهرسازی دارد.

  وی تصریح کرد: چنانچه رییس جمهوری از عملکرد وزیر راه و شهرسازی راضی نیست می تواند یک اقدام دیگر را درباره آخوندی انجام دهد.

  بیشتر بخوانید؛

  *دستورات روحانی برای نوسازی بافت فرسوده به دیوار خورد

  *نوبخت: رییس‌جمهور برج‌سازی در بافت‌ فرسوده را ابلاغ کرد

  *تکذیب اظهارات معاون رییس‌جهوری توسط یک سرپرست

  وی با تاکید بر این که انتصاب مشاور رییس جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت های فرسوده وزیر راه را تضعیف کرد، افزود: آقای ترکان در این زمینه باید با وزارت راه و شهرسازی کار کند و مسائل این بخش خارج از وزارتخانه نیست، به همین دلیل یک دوگانگی مدیریتی در این بخش به وجود می آید.

  عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: اقدام رییس جمهوری یک حرکت احساسی بود تا یک تصمیم گیری دقیق و موثر در حوزه نوسازی بافت های فرسوده.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو