عصر اعتبار

عضو کمیسیون عمران مجلس:

مسکن ۹۹ ساله راهکار خوبی برای خانه دار کردن دهک های پایین

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران مجلس، با غیرکارآمد خواندن سیاست تسهیلات دهی در حوزه مسکن برای خانه دار کردن اقشار ضعیف جامعه، گفت: مسکن های ۹۹ ساله جواب دهی بیشتری برای صاحب خانه شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه دارند.

مسکن ۹۹ ساله راهکار خوبی برای خانه دار کردن دهک های پایین
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از خانه ملت،سیدهادی بهادری  با اشاره به سیاست وزارت راه و شهرسازی برای خانه دار کردن مردم، گفت: سیاست های مختلفی برای تامین مسکن مردم از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن مطرح شده که همه آن ها از خط مشی واحد پیروی کرده یعنی در واقع در همه روش ها با تسهیلات خواهان خانه دار کردن مردم هستند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه می توان با تغییر نسبی اعداد و ارقام و همچنین زمان بازپرداخت تسهیلات شرایط خانه دار کردن اقشار مختلف جامعه را تسهیل کرد، افزود: در فرآیند تسهیلات دهی به طور حتم هیچ بانکی حاضر به متضرر شدن  نخواهد بود از این رو شرایط را به گونه ای طراحی می کند که منتفع از پرداخت وام نیز باشد.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر در دهک های بالاتر از خط فقر مطلق تا دهک های میانی سیاست های تسهیلاتی به سمت های دیگر هدایت خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به توانایی مالی قشر ضعیف جامعه باید شرایط ویژه تری برای این دهک ها در راستای خانه دار شدن آن ها فراهم شود.

  بهادری با بیان اینکه تغییر سیاست خانه دار کردن اقشار متوسط و ضعیف جامعه از طریق تسهیلات دهی ضرورتی کتمان ناپذیر است، گفت: مسکن های 99 ساله جواب دهی بیشتری برای صاحب خانه شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه دارند از این رو دولت باید به این موضوع در برنامه ریزی های خود در حوزه مسکن توجه کند.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه با سرمایه گذاری مختصر افراد در حوزه مسکن 99 ساله دیگر لزومی به سند مالکیت نیست، افزود: با این روش افراد با بازپرداخت های کم و در دراز مدت صاحب خانه شده و دیگر مشکلی با شبکه بانکی از حیث کوتاه بودن زبان اقساط مسکن یا سود بالای آن نخواهند داشت.

  وی ادامه داد: با مسکن 99 ساله سهم خانه در سبد خانوار از درآمد ماهیانه افراد کاهش خواهد یافت البته باید بحث های کارشناسی برای عملیاتی شدن آن نیز انجام شود.

  بهادری با بیان اینکه اجاره به شرط تملیک نیز طرح خوبی برای خانه دار کردن اقشار متوسطو ضعیف جامعه در شرایط فعلی بازار مکن است، گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار مسکن و برخی انتقاداتی که به سیاست تسهیلات دهی در این حوزه وارد است دولت باید سبک و سیاق دیگری غیر این را نیز در برنامه های خود بگنجاند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس بارها در خصوص حمایت و کمک به دولت برای ساماندهی بازار مسکن اعلام آمادگی کرده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو