املاکعصر اعتبار

با صدور مجوز حساب امانی

نگرانی پیش‌خریداران مسکن کمتر شد

عصر ساختمان:با صدور مجوز حساب امانی که طبق آن پول‌های پیش‌خریداران به بانک سپرده می‌شود و مطابق با درصد پیشرفت پروژه در اختیار سازندگان مسکن قرار می‌گیرد، قطعا بخش زیادی از مشکلات پیش‌فروش مسکن کاهش می‌یابد.

نگرانی پیش‌خریداران مسکن کمتر شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، سرانجام مجوز حساب امانی طی روزهای اخیر به بانک‌ها داده شد که بر این اساس پول‌های واریزی پیش‌خریداران در بانک می‌ماند و با درصد پیشرفت پروژه پول در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد که امید می‌رود صدور مجوز افتتاح حساب امانی سهم به‌سزایی در بازگشت رونق به مسکن داشته باشد.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین خبرها از آیین‌نامه افتتاح حساب امانی در بانک‌ها اظهار کرد: مجوز افتتاح این نوع حساب به بانک مسکن و سایر بانک‌ها داده شده و بانک مرکزی اعلام کرده است که بانک‌ها می‌توانند مستقلا و مطابق آیین‌نامه‌های داخلی خودشان امکان افتتاح حساب امانی را داشته باشند.

  حامد مظاهریان با بیان اینکه از این پس افتتاح حساب‌های امانی به خود بانک‌ها برمی‌گردد، ادامه داد: بانک‌ها می‌بایست برای این نوع حساب، دستورالعمل داخلی خود را با استفاده از اسناد بالادستی که همان آیین‌نامه ابلاغی بانک مرکزی و همچنین قانون پیش‌فروش ساختمان است، تهیه کرده و در اختیار پیش‌فروشندگان و پیش‌خریداران ساختمان بگذارند.

  وی تاکید کرد: حساب امانی نوعی تضمین برای پیش‌خریداران است تا مطمئن باشند با واریز وجوه خود به این حساب، امکان سوءاستفاده از پیش‌فروشندگان و سازندگان ساختمان‌ها سلب می‌شود.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود:‌ در این حساب (حساب امانی)، پول‌های واریزی پیش‌خریداران در بانک می‌ماند و با درصد پیشرفت پروژه پول در اختیار سازنده قرار می‌گیرد که سبب می‌شود این روال ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی، روند سالمی باشد. امیدوارم صدور مجوز افتتاح حساب امانی سهم به‌سزایی در بازگشت رونق به مسکن داشته باشد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • میدکس
  • ساختمان فردا
  • خانه مدرن اردبیل
  • کابل و سیم
  • مهدنسی سازه
  • املاک و مستغلالت
  • ایران اینتکس
  • خدمات و توسعه پایدار شهری
  • میدکس
  آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
  آرشیو