مدیران خودروعصر اعتبار

پیش‌بینی ۱۰ ساله برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی قزوین

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اعلام اینکه ۵۰ درصد واحدهای روستایی استان مقاوم نیستند، خاطرنشان کرد: قزوین در مقاوم‌سازی جزو ۱۰ استان برتر کشور است و پیش‌بینی می‌شود مقاوم‌سازی واحدهای روستایی استان ۱۰ سال به طول انجامد.

پیش‌بینی ۱۰ ساله برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی قزوین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمد همتیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه عمران روستایی، تهیه و اجرای طرح هادی، صدور اسناد مالکیت و واگذاری زمین فعالیت دارد.


  وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان قزوین از بدو فعالیت خدمات شایانی را ارائه کرده است، ادامه داد: مقاوم‌سازی نیاز به ترویج فرهنگ‌سازی به‌ویژه در مناطق روستایی دارد.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین عنوان کرد: طی سه سال اخیر تلاش شده در حوزه مسکن شهری بیشتر فعالیت کنیم و با توجه به تفاهم‌نامه منعقدشده با اوقاف و امور خیریه و شهرداری اقبالیه تا نیمه شعبان 225 واحد مسکونی با 45 میلیارد تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.

  وی تصریح کرد: در حوزه مقاوم‌سازی در اواخر سال 96 میزان تسهیلات مقاوم‌سازی از 18 به 25 میلیون تومان افزایش یافت که منتظر ابلاغ آن هستیم.

  همتیان خاطرنشان کرد: 44 درصد واحدهای مسکونی روستایی و 55 درصد واحدهای مسکونی در شهرهای زیر 25 هزار نفر تسهیلات دریافت کرده و مقاوم‌سازی شده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه در استان 838 روستا در استان وجود دارد، اضافه کرد: بر اساس آمارگیری سال 95، تعداد 93 هزار و 246 واحد روستایی با 102 هزار خانوار در سطح استان وجود دارد.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اعلام کرد: 40 درصد واحدهای روستایی در بوئین‌زهرا، 34 درصد در تاکستان، 47.5 درصد در آبیک، 46 درصد در البرز و 65 درصد در آوج نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

  مقاوم‌سازی 3000 واحد مسکونی در کرمانشاه


  وی بابیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین ستاد معین در منطقه گیلان غرب کرمانشاه است، تشریح کرد: در فاز اول تا پایان تیرماه 1800 واحد مقاوم‌سازی و تکمیل خواهد شد و در فاز دوم نیز هزار و 200 واحد تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

  همتیان در خصوص تهیه و بازنگری طرح هادی تشریح کرد: در سال گذشته با همراهی معاونت عمرانی استانداری طرح هادی 44 روستا تهیه و بازنگری انجام‌شده است و در حال حاضر طرح 10 روستا در دستور کار قرار دارد و بنا داریم در شش ماهه نخست سال جاری طرح هادی روستاهایی که نیاز به بازنگری دارند انجام شود و در اختیار بخشداران قرار گیرد.

  وی گفت: در سال گذشته 2100 جلد سند صادرشده است و سندهای باقی‌مانده به دلیل موقوفی بودن صادر نشده که طی تفاهم‌نامه صورت گرفته این مشکل نیز رفع خواهد شد.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین تأکید کرد: در مقاوم‌سازی منازل روستایی، تطبیق مقاوم‌سازی با فرهنگ روستایی، سیما و منظر روستا موردتوجه قرارگرفته است.

  وی ابراز کرد: تفاهم‌نامه‌ای با میراث فرهنگی و معاونت عمرانی استانداری منعقدشده که طی آن 16 روستای هدف گردشگری باهدف ایجاد اشتغال و جذب گردشگر انتخاب شدند.

  همتیان با اعلام اینکه 50 درصد واحدهای روستایی استان مقاوم نیستند، خاطرنشان کرد: قزوین در بحث مقاوم‌سازی جز 10 استان برتر کشور است و پیش‌بینی می‌شود مقاوم‌سازی واحدهای روستایی استان 10 سال به طول انجامد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی