مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس:

باید متناسب با بلندمرتبه‌سازی در بندرعباس به فکر تامین پارکینگ بود

عصر ساختمان:رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس با اشاره به رونق گرفتن بلندمرتبه‌سازی در این شهر اظهار داشت: تامین پارکینگ متناسب با تعداد طبقات و واحدهای هر ساختمان در صدور پروانه و پایان کار جدی گرفته شود.

باید متناسب با بلندمرتبه‌سازی در بندرعباس به فکر تامین پارکینگ بود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از فارس ، اسلام باوقار ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند ساخت و ساز در شهر بندرعباس به گونه‌ای پیش می‌رود که اغلب ساختمان‌های یک یا دو طبقه قدیمی در سطح محلات در حال تبدیل شدن به ساختمان‌هایی با 7 تا 9 طبقه مسکونی هستند و تامین پارکینگ مناسب و کافی با توجه به تعداد طبقات ضروری است.

  وی گفت: شهرداری‌های مناطق با جدیت موضوع پارکینگ و تامین آن را در ساخت و سازهای جدید پیگیری کنند و به هیچ وجه در زمینه کمبود تامین پارکینگ توافق نکنند چرا که تداوم روند فعلی آسیب زیادی به زندگی مردم وارد می‌کند و تردد در کوچه‌ها را با مشکل مواجه می‌سازد.

  عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: کوتاهی در زمینه تامین پارکینگ پذیرفتنی نیست چرا که نبود پارکینگ در ساختمان‌ها و یا تامین نامناسب آن موجب پارک خودروهای مردم در خیابان‌ها و یا کوچه‌ها شده و پس از تکمیل ساخت و ساز در یک کوچه عملا تردد در آن امکان‌پذیر نیست چرا که مردم جایی برای پارک خودروهایشان ندارند.

  باوقار با اشاره به اینکه امکان ایجاد طبقه منفی در بسیاری از محلات شهر بندرعباس بخصوص محلات نزدیک به دریا برای کاربری پارکینگ وجود ندارد، عنوان کرد: شهرداری‌های مناطق در این نقاط سقف طبقات را بر اساس طرح تفضیلی رعایت می‌کنند و باید در زمینه صدور پایان کار به کمبود پارکینگ توجه ویژه شود.

  رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: بلندمرتبه‌سازی مجموعه‌ای از وظایف جدید را به شهرداری تحمیل می‌کند و بنابراین باید کیفیت خدمات شهری را نیز متناسب با افزایش ساکنان یک کوچه و یا یک محله ارتقا داد.

  وی گفت: شهرداری بندرعباس در سطح محلات 19 زمین ورزشی چمن مصنوعی را ساخته و در این زمینه بنیاد مسکن نیز همکاری خوبی با شهرداری داشته است اما باید این روند را در سال آینده نیز با جدیت ادامه داد.

  عضو شورای شهر بندرعباس افزود: ساخت چند سالن ورزشی نیز در سطح محلات شهر بندرعباس هدف‌گذاری شده که امیدواریم اعتبارات شهرداری در سال 95 به گونه‌ای محقق شود که امکان احداث این سالن‌ها فراهم آید.

  باوقار محله‌محوری در سال 95 با هدف رفع محرومیت‌ها از این مناطق و ارتقای خدمات‌شهری به مردم و توسعه فضای سبز را اولویت‌های مهم مدیریت شهری در سال آینده عنوان کرد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی