مدیران خودروعصر اعتبار

رشد قیمت مصالح در مسکن سرشکن شده است

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران مجلس،، با بیان اینکه در ماه های اخیر قیمت مصالح ساختمانی رشد چندبرابری را تجربه کرده است، گفت: بالا بودن تعداد خانه های خالی در کشور نمونه بارز عدم توازن میان عرضه و تقاضا در بخش مسکن است.

رشد قیمت مصالح در مسکن سرشکن شده است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از خانه ملت، محمدرضا ملکشاهی با انتقاد از تنش قیمتی موجود در بازار مسکن، گفت: عدم هماهنگی تیم اقتصادی در دولت نارضایتی های مردم از وضعیت اقتصادی را پررنگ تر کرده و به مشکلات عدیده ای منجر شده است.

  نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در ماه های اخیر قیمت مصالح ساختمانی رشد چندبرابری را تجربه کرده است، افزود: سرشکن شدن افزایش قیمت فرآورده های ساختمانی در بخش مسکن و همچنین تاثیر پذیری آن از بازارهای موازی از جمله سکه و ارز،  وضعیت نابه سامان فعلی را رقم زده است.

  اداره امور اقتصادی کشور از دست دولت خارج شده است

  ملکشاهی با تاکید بر اینکه متاسفانه اداره امور اقتصادی کشور از دست دولت خارج شده است، تصریح کرد: دولت تمام توان خود را معطوف به نوسازی بافت فرسوده به عنوان تنها برنامه خود در حوزه مسکن کرده که سرنوشت آن هم مشخص نیست.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بالا بودن تعداد خانه های خالی در کشور نمونه بارز عدم توازن میان عرضه و تقاضا است، گفت: متاسفانه سیاست های دولت به تصمیم گیری های یک شبه منجر شده که نتیجه آن وضعیت فعلی و افزایش نارضایتی های اجتماعی است.

  امکان تهیه مسکن حتی به عنوان اجاره برای اقشار ضعیف جامعه سخت شده است

  وی با تاکید بر اینکه به نتیجه نرسیدن سوال از رئیس جمهور و وزرا تعامل مجلس در بهبود شرایط اقتصادی کشور را نیز بی اثر کرده است، افزود: حباب مسکن امروز به قدری بزرگ شده که امکان تهیه مسکن حتی به عنوان اجاره برای اقشار ضعیف جامعه سخت شده است.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید در خصوص مسکن زمینه تحقیق و تفحص از وزارت راه و شهرسازی فراهم شود، تصریح کرد: تجربه نشان داده که جلساتی که تاکنون در حوزه مسکن برگزار شده صرفا گفتار درمانی کرده است.

  نظارت مجلس بر عملکرد دولت در بخش مسکن باید بیشتر شود

  ملکشاهی ادامه داد: مجلس باید بیشتر به موضوع نظارت اکتفا کرده و با ارایه پیشنهادات کارساز و راهگشا بهبود شرایط در حوزه مسکن را رقم بزند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بهبود وضعیت بازار مسکن نیازمند اتحاد تیم اقتصادی دولت است تا در این صورت نابه سامانی در این بازار کاهش یافته و رونقی صورت بگیرد در این راستا مجلس نیز باید همسو باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو