مدیران خودروعصر اعتبار

مدیر تحقیق و توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

۲ کارخانه اسید برای حفاظت از محیط زیست کرمان در دست ساخت است

عصر ساختمان- مدیر تحقیق و توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران گفت : ۲ کارخانه اسید در مس سرچشمه و خاتون آباد استان کرمان و تنها برای حفاظت از محیط زیست در دست ساخت است و هیچ منفعتی برای مس ایران ندارد.

۲ کارخانه اسید برای حفاظت از محیط زیست کرمان در دست ساخت است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، حسن صحرایی روز سه شنبه در نخستین همایش بین المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط زیست افزود: کارخانه اسید مس سرچشمه 80 درصد و خاتون آباد 67 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم تا پایان سال این کارخانه ها احداث و به سمت صنعت سبز پیش برویم.
  وی همچنین اظهار امیدواری کرد که این همایش به ایجاد آمار منتهی نشود و دستاوردهای این کنفرانس در بهبود محیط زیست تاثیرگذار باشد.
  صحرایی میزان کل فلز مس موجود در دنیا را 696 میلیون تن اعلام کرد که کشورمان با 22 میلیون تن رتبه هشتم را دارد که معدن مس سرچشمه و میدوک در کرمان و معدن سونگون در آذربایجان راشامل می شود.
  مدیر تحقیق و توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران خاطرنشان کرد: سالانه 20 میلیون تن مس معدنی در جهان تولید می شود که سهم ایران 302 هزار تن و رتبه دوم را در این حوزه دارد.
  وی با اشاره به اینکه با صنعتی شدن تمدن ها آلودگی محیط زیست و آب و خاک به وجود آمد که باید به سمت صنعت سبز پیش برویم ، گفت: با ظاهر شدن برخی آثار زیست محیطی شرکت ملی مس ایران شروع به فعالیت ها و تحقیقاتی در زمینه کاهش آثار زیست محیطی کرد.
  صحرایی با اشاره به مهم ترین فعالیت های زیست محیطی شرکت ملی مس ایران گفت: تدوین خط مشی زیست محیطی شرکت مس، ایجاد فصای سبز و شناسایی تراکم و تنوع پوشس گیاهی و ایجاد 330 هزار هکتار فضای سبز در این زمینه، مدیریت پسماند حذف روغن های اسکارل ، کاهش مصرف انرژی های فسیلی از جمله اقدامات انجام شده است.
  وی صنعت مس را یکی از صنایع پرمصرف آب عنوان کرد که با اجرای طرح جامع آب فرایند بسته ای اجرا شد و 80 درصد آب مصرفی بازیافت شد.
  صحرایی با اشاره به اینکه معادن منشاء آلودگی در دنیا هستند و اجرای سیکل بسته مصرف آب از انتشار آلودگی جلوگیری می کند ، تصریح کرد: تغییر تکنولوژی بخش قابل توجهی ازco2 را حذف می کند.
  وی با تاکید بر اینکه پژوهشگران و محققان استان بر روی بحث مصرف اسید در استان و کشور به صنعت کمک کنند ، افزود: تاکنون 170 پروژه تحقیقاتی در زمینه های زیست محیطی با همکاری دانشگاه ها اجرا شده است.
  صحرایی حفظ و کاهش مصرف منابع ، آلودگی هوا، صدا و آب ، پساب و پوشش گیاهی و باطله ها ، مواد ضایعاتی و ایمنی و بهداشت و فن آوری های نوین را محورهای تحقیقات زیست محیطی توسط شرکت ملی مس ایران برشمرد.
  وی بهینه سازی مصرف گاز طبیعی با استفاده از نیتروژن در کوره های آند در زمان احیا، طراحی ، ساخت و کاربرد پوشش های فیزیکی جهت کاهش تبخیر ، کنترل گرد و غبار در خروجی اضطراری مخازن سیلیس و آهک نرمه در واحد اختلاط مواد کارخانه ذوب سرچشمه با استفاده از تهویه صنعتی، بررسی وضعیت آلودگی خاک های اطراف مجتمع ها، تهیه نقشه پوشش گیاهی منطقه سرچشمه با استفاده از داده های ماهواره ای و انجام چندین طرح تحقیقاتی در زمینه گیاه پالایی را از مهم ترین پژوهش های انجام شده توسط شرکت ملی مس ایران عنوان کرد.
  اولین همایش بین المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط زیست از امروز صبح (سه شنبه )در دانشگاه باهنر کرمان آغاز شده و تا فردا ادامه دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو