مدیران خودروعصر اعتبار

هم‌زمان با سراسر کشور؛

چهارمین مرحله طرح آمارگیری مسکن در قرچک و ورامین اجرا می شود

عصر ساختمان- رئیس بنیاد مسکن ورامین و قرچک گفت: هم‌زمان با سراسر کشور چهارمین مرحله طرح آمارگیری مسکن شهرستان های قرچک و ورامین به مدت یک ماه اجرا می شود.

چهارمین مرحله طرح آمارگیری مسکن در قرچک و ورامین اجرا می شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر ، عباس علیخانیان در خصوص طرح آمارگیری مسکن در این 2 شهرستان ورامین و قرچک اظهار داشت: هم‌زمان با سراسر کشور چهارمین مرحله طرح آمارگیری مسکن شهرستان های قرچک و ورامین هم در 23 روستای این 2 شهرستان در قالب 187 روستای منتخب در 16 شهرستان استان تهران از 21 مهر امسال به مدت یک ماه اجرا می شود.

  رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین و قرچک در توضیح این طرح بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور برنامه‌ریزی امور مربوط به مســکن روســتایی، نیازمند آمار و اطلاعات دقیق، جامع و به‌هنگام در رابطه با ویژگی‌های خاص مسکن روستایی و برخی ویژگی‌های اقتصادی و اجتماعی مرتبط با سکونت آبادی‌های کشور است.

  علیخانیان در ادامه بیان داشت: با توجه به فقدان آمار تخصصی و رسمی در حوزه مسکن روستایی در کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال 1382 اقدام به تعریف و اجرای طرحی با عنوان «طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی» نمود و با هدف به‌روزرسانی، تکرار آن را در فواصل زمانی 5 ساله در دستور کار خود قرار داده است که تاکنون این طرح طی سه مرحله در کشور اجرا شده است.

  وی با بیان اینکه احصای آمار و اطلاعات در جریان این طرح ،به عنوان پایه و اساس برنامه‌ریزی بنیاد مسکن، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است پیش بینی کرد که اجرای این آمارگیری با مشارکت و همراهی بالای روستاییان عزیز همراه شود.

  رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین و قرچک کسب اطلاعات تخصصی از ویژگی های مسکن روستایی، شناخت بهتر و بیشتر از خصوصیت‌های فنی و مهندسی، معماری ابنیه‌ها و همچنین احصای اطلاعات جامع و کامل دراین‌باره را از جمله اهداف مهم اجرای این طرح خواند.

  علیخانیان گفت: تمامی آبادی‌های دارای سکنه (دائمی یا موسمی) دارای 20 واحد مسکونی یا بیش‌تر در سال 1397جامعه‌ی آمارگیری این طرح را بر اساس چهارچوب سرشــماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 تشکیل می‌دهند و از میان این آبادی‌ها، 8539 آبادی در کل کشور و 229328 واحد مسکونی به عنوان نمونه طرح انتخاب شــده است.در این آمارگیری، اطلاعات واحد مسکونی از طریق مصاحبه‌ی مستقیم با خانوار ســاکن در واحد مسکونی و تکمیل پرسشنامه طرح و اطلاعات آبادی از طریق صحبت بــا آگاهان محلی در آبادی و تکمیل پرسشنامه آبادی جمع‌آوری می‌شود.

  مدیر بنیاد مسکن شهرستان‌های ورامین و قرچک در پایان افزود : 4 روستا از بخش مرکزی ورامین، 9 روستا از بخش جوادآباد و 8 روستا در بخش مرکزی قرچک ، روستاهای هدف این طرح آمارگیری در این 2 شهرستان است.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو