عصر اعتبار

مدیر عامل فرابورس ایران گفت:

خانه دار شدن ۱۱۲هزار نفر از طریق بازار سرمایه

عصر ساختمان:مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه ۱۱۲ هزار نفر از طریق بازار سرمایه خانه دار شدند، گفت: در حوزه تسهیلات مسکن در ۵ سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی خرد صورت گرفته است.

خانه دار شدن ۱۱۲هزار نفر از طریق بازار سرمایه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از خبرگزاری میزان، امیر هامونی در نشست خبری صبح امروز، در خصوص سهم بازار سرمایه در تامین مالی گفت: بازار سرمایه سهم 46درصدی را در تامین مالی در کشور ایفا می‌کند و این رقم سهم بازار اوراق,بدهی و ... است.

  وی با اشاره به نقش مهم فرابورس در خانه دار شدن مردم تصریح کرد:در حوزه تسهیلات مسکن در 5 سال گذشته 20هزار میلیارد تومان تامین مالی خرد صورت گرفته است و در سال گذشته 5 هزار و 200 میلیارد تومان تامین مالی شده و در این راستا 112 هزار نفر از طریق بازار سرمایه خانه دار شدند.

  هامونی در ادامه در توضیح آمار عرضه و حجم بازار فرابوس اظهار کرد:در سال 94 ارزش کل بازار 45 میلیارد تومان بوده است واین رقم نسبت به دوره مشابه سال 93 رشد 36 درصدی را تجربه کرده است.

  مدیر عامل فرابورس در خصوص عرضه های فرابورس در سال جاری تصریح کرد:در سال جاری 16 شرکت درج شده، عرضه نشده و 15 شرکت پذیرش شده، درج نشده است که شامل گروه صنعت دامداری کاغذ، ساختمان، شیمیایی، پتروشیمی، نفت، حمل و نقل ریلی هتل داری بوده است.

  وی در خصوص عرضه سهام عدالت در بازار سرمایه گفت: عرضه ضدن سهام عدالت براساس تصمیمات دولتی صورت میگیرد و مجلس و دولت باید در این خصوص وارد شوند.

  هامونی در خصوص ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار فرابورس یاد اور شد: سرمایه گذاران استقبال خوبی از ابزارهای ثابت در بازار کرده اند بخصوص در حوزه ابزار چون صکوک اجاره و دولتی سرمایه گذاری بیش از چند ده میلیاردی صورت گرفته است.

  وی در خصوص حجم و ارزش معاملات در سال گذشته گفت: در سال گذشته 84 ورقه مورد معامله قرار گرفت که این رقم نسبت به سال گذشته 84 درصد رشد داشته است همچنین در سال  گذشته در بخشETF هزار میلیارد تومان معامله صورت گرفته و در این بخش رشد بسیار خوبی را تجربه کرده ایم.

  مدیر عامل فرابورس ایران در توضیح حجم معاملات بازار ثانویه افزود: ارزش معاملات بازار ثانویه به 5 میلیارد تومان رسیده و حجم آن 3 هزار و 600 میلیارد تومان است.

  وی افزود: در سال گذشته 23 شرکت پذیرش شده اند,6 صندوق راه اندازی و یک صندوق زمین و ساختمان به ارزش 95 میلیارد تومان بوده است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو