مدیران خودروعصر اعتبار

سیستمی که جلوی سرقت منازل را می‌گیرد

عصر ساختمان- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در تشریح عملکرد سیستم "مها"، گفت: این سیستم به صورت آلارم و هشداری عمل می‌کند، قابلیت استفاده شبانه‌روزی را دارد و با نصب آن می‌توان از سرقتهای بزرگ یا حتی خرد جلوگیری کرد.

سیستمی که جلوی سرقت منازل را می‌گیرد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، سردار کیوان ظهیری درباره پیشگیری از سرقت منازل در ایام آخر سال اظهار کرد: پلیس همیشه درباره پیشگیری از سرقت منازل دو موضوع را به شهروندان تذکر می‌دهد، در وهله نخست باید منازل در طبقات اول، حین ساخت و مهندسی سازه در ارتفاع مناسب امنیتی از سطح معبر قرار بگیرند تا سارق به راحتی نتواند به آنها ورود پیدا کند و حتماً باید از حفاظ برای پنجره و بالکن‌های آنها استفاده شود.

  رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: می‌توان با هزینه اندک و نصب حفاظ از سرقت طبقات اول جلوگیری کرد. استفاده از درهای ضد سرقت در منازل نیز باعث می‌شود سارق کمتر اجازه ریسک به خود دهد و برای سرقت اینگونه منازل یا تخریب در، اقدام کند، مگر اینکه با اطلاع از عدم رفت‌وآمد ساکنان داخل ساختمان اطمینان حاصل پیدا کند که فرصت کافی برای سرقت دارد.

  ظهیری یادآور شد: سیستمی هشداری به نام "مها" وجود دارد که مستقیم به اپراتور پلیس متصل است و اگر فردی بخواهد غیرمجاز وارد محل سکونت و مغازه دیگران شود، این سیستم به پلیس هشدار داده و مأموران انتظامی در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می‌شوند.

  رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه با نصب این سیستم دیگر نیازی به تماس با پلیس نیست، یادآور شد: سیستم مها مانند تماس یک شهروند با پلیس 110 عمل می‌کند.

  ظهیری درباره نحوه استفاده شهروندان از این سیستم، گفت: شهروندان می‌توانند به کلانتری محل مراجعه کرده و مأموران انتظامی، آنها را به شرکت مربوطه معرفی کرده، شرکت نیز پس از بازدید، محلهای موردنیاز نصب سیستم مها را به شهروندان اعلام می‌کند.

  وی  با بیان اینکه با نصب این سیستم می‌توان از سرقت‌های بزرگ یا حتی خرد جلوگیری کرد، یادآور شد: این سیستم به صورت آلارم و هشداری عمل می‌کند، قابلیت استفاده شبانه‌روزی را دارد و هزینه نصب آن نیز اندک است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی