مدیران خودروعصر اعتبار

مصالح ساختمانی ارزان کجاست؟

عصر ساختمان- متولی بخش مسکن طی سه ماه گذشته از اقدام برای تولید و عرضه مناسب مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد از طریق اختصاص امتیازات ویژه به سازندگان و تولید‌کنندگان حوزه ساخت‌وساز خبر می‌دهد. در قالب این طرح بنا است تا مشوق‌هایی برای سازندگان در نظر گرفته شود.

مصالح ساختمانی ارزان کجاست؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از دنیای اقتصاد، عرضه زمین، افزایش ارائه تسهیلات به سازندگان و ارائه مصالح ساختمانی با قیمت پایین‌تر برای سازندگان از جمله مشوق‌هایی است که وزارتخانه در نظر گرفته است.

    طبق اظهارات متولی بخش مسکن، برای فعال کردن تولید مسکن در کشور و همچنین صنعت ساختمان که در برگیرنده تولید مصالح ساختمانی و تاسیساتی است، فراهم کردن کارت اعتباری در دستور کار است؛ به‌طوری که با پیش‌خرید انبوه از تولیدکنندگان، سازندگان مبلغ کمتری برای مصالح ساختمانی بپردازند. مسوولان وزارت راه و شهرسازی معتقدند این مشوق‌ها راهکاری برای متناسب نگه داشتن قیمت تمام شده مسکن است. این در حالی است که افزایش تسهیلات خرید مسکن می‌تواند به افزایش قیمت در این بخش منجر شود. با وجود اعلام جزئیات این طرح برای تشویق سازندگان به تولید مناسب مسکن، طی ماه‌های اخیر زمان و چگونگی اجرای این طرح برای اتصال سازندگان و تولید‌کنندگان مصالح ساختمانی مشخص نیست. آخرین بار نیز وزیر راه و شهرسازی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری عنوان کرد: «کارت اعتباری مصالح که 15 تا 20درصد قیمت را برای سازندگان کاهش می‌دهد، افزایش وام ساخت، عرضه زمین، تسهیل مجوزها، همه تمهیداتی هستند که به روان‌سازی و متناسب‌سازی قیمت تمام‌شده مسکن کمک می‌کنند.» با این حال درخصوص زمان اجرای طرح صحبتی نکرده است. این در حالی است که با اعلام جزئیات این طرح، سازندگان بخش مسکن به‌طور مرتب درخصوص زمان و چگونگی اجرای این طرح سوال می‌کنند. سوالی که هنوز پاسخی به آن داده نشده است.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی