مدیران خودروعصر اعتبار

مرکز آمار ایران:

استان البزر اولین مقصد مهاجران تهرانی

عصر ساختمان- استان البرز با حدود ٨٩ هزار نفر و استان‌های چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد با حدود ١ هزار نفر به ترتیب بیشترین وکمترین سهم مهاجرپذیری از استان تهران را داشته‌اند.

استان البزر اولین مقصد مهاجران تهرانی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، براساس «بررسی وضعیت مهاجرت استان تهران» که  با توجه به نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩٥ تهیه شده است، حدود‌ ٥١٧  هزار نفر از آبان ماه سال ١٣٩۰ تا آبان ماه ١٣٩٥ به استان تهران مهاجرت و در همین دوره زمانی نیز حدود ٣٥١ هزار نفر از استان تهران مهاجرت کرده‌اند. سهم استان‌ها در مهاجرفرستی به تهران و مهاجرپذیری از تهران نیز به تصویر کشیده شده است.

  براساس این گزارش،‌ استان البرز، با حدود ٥١  هزار نفر و استان کهیگیلویه و بویر احمد  با حدود ٢ هزار نفر، به ترتیب  بیشترین و کمترین سهم مهاجرفرستی به استان تهران را در بازه زمانی فوق داشته است.

  همچنین استان البرز با حدود ٨٩ هزار نفر و استان‌های چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد با حدود ١ هزار نفر به ترتیب  بیشترین وکمترین سهم مهاجرپذیری از استان تهران را داشته‌اند.

  قابل ذکر است براساس این گزارش، استان‌های تهران،‌ البرز، اصفهان، خراسان رضوی و گیلان دارای بیشترین سهم مهاجرپذیری و استان‌های تهران،‌ خوزستان، خراسان رضوی، البرز و اصفهان بیشترین سهم مهاجرفرستی در کشور را از آبان ماه سال١٣٩۰ تا آبان ماه ١٣٩٥ داشته‌اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی