مدیران خودروعصر اعتبار

تخلیه هزاران نفر در پی آتش‌سوزی‌های طبیعیِ کره جنوبی

عصر ساختمان- دولت کره جنوبی هزاران آتش‌نشان و سرباز را برای مقابله با آتش‌سوزی‌های طبیعی که امروز (جمعه) منجر به کشته شدن یک نفر و تخلیه بیش از ۴۰۰۰ نفر از خانه‌های خود شده، به مناطق درگیر آتش اعزام کرده است.

تخلیه هزاران نفر در پی آتش‌سوزی‌های طبیعیِ کره جنوبی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، این آتش‌سوزی‌های طبیعی از بعدازظهر روز گذشته (پنج شنبه) ‌ در استان شرقی "گانگوون" آغاز شده و به شهرهای "سوکشو" و "گانگ‌نئونگ" گسترش یافته است که منجر به سوختن حدود 525 هکتار از زمین‌های این مناطق و 198 خانه، ساختمان و دیگر امکانات در صبح امروز (جمعه) شده است.

  به گفته مقامات کره جنوبی، آتش‌سوزی در منطقه "سوکشو" به طور کلی مهار شده و حدود 50 درصد از آتش منطقه "گانگ‌نئونگ" نیز فرونشانده شده است.

  مون جه-این، رییس جمهور کره جنوبی  دستور استفاده از تمامی منابع موجود برای مهار آتش سوزی‌های جنگلها را صادر کرده است.

  اوایل صبح امروز حدود 2263 نفر از شهروندان مناطق درگیر آتش‌ سوزی در ورزشگاه‌ها و مدارس تخلیه شدند و پیش‌تر نیز حدود 4230 شهروند مجبور به تخلیه خانه‌های خود شده بودند. در پی این حادثه هم‌چنین تاکنون 52 مدرسه در مناطق درگیر آتش‌سوزی، تعطیل شده است.

  طبق اعلام ادراه آتش‌نشانی ملی کره جنوبی در حال حاضر حدود 872 کامیون آتش نشانی و 3251 نیروی آتش‌نشان از سراسر کشور در حال تلاش برای مهار آتش سوزی هستند.

  هم‌چنین وزرات دفاع این کشور از به کارگیری حدود 16 هزار و 500 سرباز، 32 بالگرد نظامی و 26 کامیون آتش نشانی نظامی و تلاش برای فراهم آوردن مواد غذایی برای 6800 نفر خبر داده است.

  بنا بر گزارش رویترز، وزارت داخلی و امنیت کره جنوبی از تخصیص حدود چهار میلیارد وون کره (3.52 دلار آمریکا) به صورت یارانه ویژه برای مهار و فرونشاندن آتش و پاکسازی مناطق درگیر آتش‌ سوزی  و هم‌چنین 250 میلیون وون از بودجه امدادرسانی در فجایا برای اقامت موقت و نیازهای روزانه آوارگان این آتش‌سوزی خبر داده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی