مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خبر داد:

۷۰ درصد سرقت‌ها به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی و حفاظتی است

عصر ساختمان- رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از به کارگیری بیش از ۱۰۰هزار نفر از کارکنان پلیس پیشگیری در راستای تامین امنیت داخلی کشور طی طرح نوروزی ۹۸ و ماموریت تامین امنیت مناطق سیل زده خبر داد.

۷۰ درصد سرقت‌ها به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی و حفاظتی است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، سردار محمد شرفی با اشاره به ماموریت عظیمی که مجموعه نیروی انتظامی در تعطیلات نوروز سال 1398 بر عهده داشتند، گفت: در این ماموریت بیست روزه تقریبا تمامی نیروهای پلیس با تخصص‌های گوناگون حضور پررنگی داشتند که در این میان پلیس پیشگیری به دلیل نوع ماموریت ویژه خود به صورت شبانه روزی و با تمام قوا در سراسر کشور به انجام وظیفه پرداخت.

  وی با تاکید بر اینکه 70 درصد سرقت‌ها به علت عدم رعایت مسائل ایمنی و حفاظتی رخ داده است، اظهار کرد: خوشبختانه امسال پلیس پیشگیری ناجا با تلاش فراوان توانست در بسیاری موارد شرایط بهتری را نسبت به سال گذشته برای هموطنان ایجاد کند که این توفیقات پس از پایان تعطیلات و بررسی عملکرد این پلیس و همچنین برخی شاخص‌های جرایم در بازه زمانی نوروز 1398 نسبت به نوروز 1397 بهتر مشخص شد.

  وی افزود: در جریان این ماموریت بزرگ که از روزهای پایانی سال 1397 آغاز شد و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت و با ماموریت تامین امنیت مناطق سیل زده مصادف شد، بیش از 100 هزار نفر از کارکنان پلیس پیشگیری شرکت داشتند و به صورت شبانه‌روزی در راستای تامین امنیت داخلی کشور انجام وظیفه کردند.

  رئیس پلیس پیشگیری همچنین گفت: در کنار کارکنان پایور پلیس نزدیک به 5 هزار نفر از پلیس‌های افتخاری و نیروهای بسیج و همچنین بیش از 25 هزار نفر از نگهبانان مؤسسات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا با در اختیار داشتن 350 خودرو و 550 موتورسیکلت نیز حضور داشتند و با همراهی پلیس به برقراری نظم و ارائه خدمت به شهروندان پرداختند.

  وی با تاکید بر اینکه انجام گشت‌های انتظامی در تمام سطوح تاثیر بسیاری در پیشگیری از وقوع جرایم و برقراری نظم و امنیت در سطح کشور داشت و این اثر در تعطیلات نوروزی که با مسافرت‌های بسیار و خالی‌ ماندن منازل شهروندان برای مدت طولانی همراه بود، بیشتر نمایان شد، ادامه داد: با توجه به این اصل انکار ناپذیر پلیس پیشگیری گشت‌های خود را در بخش‌های کلانتری، پاسگاه‌ و یگان‌های امداد و به صورت خودرویی، موتوری و پیاده سامان‌دهی کرده بود.

  سردار شرفی افزود: پلیس پیشگیری ناجا با حدود 8840 گشت خودرویی، 4718 گشت موتوری و 4979 پاس پیاده در سراسر کشور در طول تعطیلات نوروز امنیت و آسایش را برای شهروندان تامین کرد.

  رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه نخستین توفیق امنیتی و انتظامی ناجا در حوزه جرایم سرقت بوده است که خوشبختانه در کشف سرقت 45 درصد افزایش و در وقوع جرایم خشن 12 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است، گفت: دستگیری مجرمان نیز یکی از وظایف پلیس پیشگیری ناجا است که در این زمینه در رابطه با شرارت 4 درصد، دستگیری سارق 43 درصد و دستگیری مربوط به قاچاق کالا نیز 13درصد نسبت به مدت مشابه آن در نوروز 1397 افزایش نشان می‌دهد.

  سردار شرفی افزود: در مورد تصادفات منجر به جرح نیز برای بیش از 6 هزار و 964 تصادف جرحی درون شهری و بیش از 4 هزار و 779 مورد برون شهری و همچنین برای 86 مورد تصادف فوتی درون شهری و 393 مورد تصادف فوتی برون شهری تشکیل پرونده و پیگیری قضائی شد.

  رئیس پلیس پیشگیری ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد سایر یگان‌های زیرمجموعه این پلیس نیز اشاره کرد و گفت: پلیس فرودگاه‌های کشور در جریان تعطیلات نوروزی سال 1398 موفق شد تا با تلاش شبانه روزی امنیت بیش از 3 میلیون و 177 هزار مسافر را در قالب نزدیک به 25 هزار و 546 پرواز را تامین کرده و رضایت مراجعه کنندگان را به خوبی جلب کند.

  وی ادامه داد: پلیس راه‌آهن نیز در همین بازه زمانی نسبت به تامین نظم و امنیت نزدیک به یک میلیون و 950 هزار نفر مسافر ریلی شبکه را‍‌ه‌آهن در سراسر کشور به خوبی همت گمارده و یگان حفاظت شهرداری تهران نیز با جدیت هرچه بیشتر اقدام به اجرای طرح‌های انضباط اجتماعی کرد تا جلوه‌ و زیبایی شهر تهران در ایام نوروز هرچه بیشتر حفظ شود.

  سردار شرفی با اشاره به اهمیت تامین امنیت مسافرین خطوط دریایی در تعطیلات نوروزی سال 1398، گفت: یگان حفاظت بنادر و کشتیرانی نیز در این بازه زمانی امنیت 538 هزار مسافر خطوط دریایی را در قالب 7هزار و 500 شناور تفریحی و مسافربری تامین کرده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، وی همچنین با اشاره با وظیفه دوچندان یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تعطیلات نوروز و حساسیت ماموریت این یگان گفت: یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در این بازه زمانی به خوبی نسبت به تامین امنیت بیش از 15 میلیون و 334 هزار نفر گردشگر داخلی و بیش از 75 هزار گردشگر خارجی اقدام کرده است که در کنار حراست از امنیت موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کاری بسیار بزرگ به شمار می‌آید.

  رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان با اشاره به اینکه پلیس با تمام توان و در تمامی نقاط کشور پاسدار آسایش و امنیت هموطنان در ایام نوروز بود، اظهار کرد: از مردم عزیز و فهیم ایران اسلامی که پلیس را در انجام وظایف محوله یاری کردند تا روزهای شادی را برای همه ایرانیان خلق کند، قدردانی می کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو