مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده در کشور بازآفرینی می‌شود

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: پنج میلیون و۷۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده در ۵۴۳ شهر کشور شناسایی شده که درحال بازآفرینی است.

۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده در کشور بازآفرینی می‌شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سید محمد پژمان در حاشیه سفر به استان چهارمحال و بختیاری، وسعت سکونتگاه‌های بافت فرسوده کشور را 140 هزار هکتار برآورد کرد و گفت: تاکنون 13 درصد آن بازآفرینی شده که بخش عمده آن در یک دهه گذشته بوده است.

  وی میزان اعتبار مورد نیاز برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری را 500 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای این کار به مشارکت جدی سرمایه گذاران خصوصی و مالکان واحدهای فرسوده نیاز است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی از در دستور کار قرار گرفتن عملیات بازآفرینی 100 هزار واحد مسکونی غیر مقاوم و فرسوده در سطح کشور طی سال جاری خبر داد و افزود: با تشکیل هیأت‌های بازآفرینی محلی، عملیات بازسازی امسال رونق خواهد گرفت.

  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تعداد محله‌های دارای سکونتگاه‌های سست و غیر مقاوم و نیازمند بازآفرینی را 2 هزار و700 محله اعلام کرد و گفت: یکهزار و 100 هکتار از بافت فرسوده شهری در 18 شهر چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

  وی از تشکیل هیأت اجرایی بازآفرینی شهری در استان‌های کشور طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد: نخستین هیأت اجرایی بازآفرینی کشور، متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، شهردار مرکز استان و مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری است.

  وی افزود: هدف از تشکیل هیئت‌های اجرایی بازآفرینی شهری استان‌ها، راهبری اجرای برنامه بازآفرینی محله‌های هدف، کاهش بوروکراسی اداری و تسریع در اجرای برنامه‌های بازآفرینی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی