مدیران خودروعصر اعتبار

دوره تنفس بازپرداخت تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده سه ساله شد

عصر ساختمان- رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: دوره تنفس بازپرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکی برای بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده کشور سه ساله شدو ساکنان مناطق سیل زده سه سال پس از پایان ساخت واحدهای آسیب دیده در مناطق شهری و روستایی، بازپرداخت وام‌های دریافتی به بانک‌های عامل را شروع می‌کنند.

دوره تنفس بازپرداخت تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده سه ساله شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، حامد روحانی روز شنبه در هشتمین نشست هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده خوزستان در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان افزود: با این رویکرد، تسهیلات اعطایی به ساکنان مناطق سیل زده سه استان لرستان، خوزستان و گلستان به صورت قرض الحسنه خواهد بود.
  وی گفت: با همراهی دولت و بانک‌ها، اعتبارات و تسهیلاتی که برای ساکنان سیل زده شهری و روستایی کشور تخصیص و مصوب شده به سبب سهل الوصول بودن در طول فعالیت بنیاد مسکن بی سابقه است که این خود سرعت بازسازی واحدها احداثی و تعمیری را افزایش خواهد داد.
  به گفته وی برای هر واحد احداثی در مناطق شهری 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی با نرخ چهار درصد و 120 میلیون ریال کمک بدون عوض و برای واحدهای روستایی هر کدام 400 میلیون ریال تسهیلات چهاردرصدی و 100 میلیون ریال کمک بدون عوض دولتی پرداخت می‌شود.
  رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تسهیلات پرداختی ارزان قیمت بانکی برای تعمیر حداکثر 150 میلیون ریال و 50 میلیون ریال کمک بدون عوض بیان کرد و افزود: برای کمک هزینه لوازم منزل هفت هزار خانوار، 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی و 50 میلیون ریال کمک بدون عوض به هر خانوار پرداخت خواهد شد.
  روحانی ادامه داد: کمک هزینه اجاره بها به واحدهای احداثی در مناطق روستایی 60 میلیون ریال خواهد بود که این رقم در مناطق شهری 120 میلیون ریال خواهد بود.
  به گفته وی تعمیرات منازل آسیب دیده تا پایان تابستان و منازل احداثی تا پایان سال 1398 انجام می‌شود.
  ** ضرورت شتاب بخشی بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات
  رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این نشست با اشاره به مصوبه 23 اردیبهشت ماه هیأت دولت که بانک‌ها را ملزم می‌کند تسهیلات مصوب را به بانک‌های عامل در استان‌ها جهت اجرا و اقدام ابلاغ کنند اظهار داشت: بانک‌های تجارت، صادرات، سپه، توسعه تعاون، مسکن و ملی در استان‌ها، موظف هستند توزیع تسهیلات را در یک فرایند 2 روزه شروع کنند.
  روحانی در ادامه افزود: بانک‌های عامل در استان‌ها، پس از دریافت ابلاغ از بانک متبوع خود در تهران می‌توانند تسهیلات مصوب (بلاعوض و تسهیلات) را توزیع کنند.

  **تعیین سهمیه برای مشارکت سپاه در بازسازی مناطق سیل زده
  رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس تفاهم نامه‌ای که بین رؤسای سازمان بسیج مستضعفین و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا رسیده است بسیج در ساخت 300و احد مسکونی روستایی و شهری و 500و احد تعمیری در خوزستان مشارکت می‌کند.
  روحانی، مشارکت بسیج و سپاه برای ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده را شتاب بخشی به ساخت و ساز و کاهش هزینه‌ها مؤثر خواند.
  در این نشست کمک برای بازسازی و تعمیر یک هزار و 200 واحد مسکونی خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی خوزستان با مساعدت بهزیستی و کمیته امداد خوزستان به تصویب رسید.
  به گزارش ایرنا در جریان سیلاب مهیب فروردین ماه امسال 700و احد شهری، سه هزار و 400و احد روستایی خوزستان تخریب شد و هفت هزار واحد روستایی و شهری نیز آسیب دید.
  شدت و گستردگی سیلاب اخیر در خوزستان که دست کم در 100 سال اخیر بی سابقه بود زندگی 400 هزار نفر در 21 شهرستان خوزستان را تحت تأثیر قرار داد و بیش از 125 هزار میلیارد خسارت بر جای گذاشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو