مدیران خودروعصر اعتبار

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس :

۱۵ میلیون قیمت کنونی هر متر مسکن در مرکز تهران؛ نرخ واقعی متری ۷ میلیون تومان

عصر ساختمان- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی قیمت مسکن نوساز در مرکز تهران به حدود متری ۱۵ میلیون تومان رسیده است، اما قیمت واقعی این ملک در هر متر حدود ۶ تا ۷ میلیون تومان است.

۱۵ میلیون قیمت کنونی هر متر مسکن در مرکز تهران؛ نرخ واقعی متری ۷ میلیون تومان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت ، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس   با اشاره به اجرای بازار تعهدی مصالح ساختمانی از سوی وزارت راه و شهرسازی، گفت: به طور حتم این سیاست، تأثیر مستقیمی در کاهش قیمت مسکن در ماه‌های آتی خواهد داشت.

  سهم 50 درصدی مصالح ساختمانی در قیمت نهایی مسکن

  نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصالح ساختمانی سهم 50درصدی در قیمت نهایی مسکن دارد و بر اساس آمارها، بعد از قیمت زمین، بیشترین عامل گرانی مسکن، افزایش قیمت مصالح ساختمانی است، بنابر این کنترل بازار مصالح می تواند در کاهش قیمت ها موثر باشد.

  تلاش وزارت راه برای کاهش هزینه های ساخت مسکن

  وی گفت: در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت بازار مسکن، به دنبال کاهش هزینه های ساخت مسکن است، به طوری که مشوق های جدیدی از جمله معافیت های مالیاتی برای سازندگان و انبوه سازان در نظر گرفته شده است.

  تولید مسکن ارزان برای اقشار متوسط و ضعیف سیاست اصلی دولت

  علوی ادامه داد: سیاست اصلی دولت تولید مسکن ارزان برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه است، البته این مساکن با متراژهای کوچک و متوسط برای خانوارها تولید خواهد شد، از این رو مجموعه اقدامات و سیاست ها می تواند نوید امیدبخشی برای کاهش قیمت ها در سال آینده باشد.

  ضرورت برخورد با دلالان بازار مسکن؛ در عرصه تولید انبوه، دلالان  نباید حضور داشته باشند

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مهم ترین عامل برای تحقق اهداف دولت برای کاهش قیمت و تولید گسترده مسکن، کوتاه کردن دست دلالان است، در سال های گذشته شاهد فعالیت چشمگیر دلال ها در بازار مسکن بودیم، از این رو دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند که در عرصه تولید انبوه، دلالان حضور نداشته باشند.

  قیمت هر متر مسکن نوساز در مرکز تهران 15 میلیون تومان شده است

  در شرایط کنونی قیمت مسکن نوساز در مرکز تهران به حدود متری 15 میلیون تومان رسیده است، اما قیمت واقعی این ملک در هر متر حدود 6 تا 7 میلیون است

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی قیمت مسکن نوساز در مرکز تهران به حدود متری 15 میلیون تومان رسیده است، اما قیمت واقعی این ملک در هر متر حدود 6 تا 7 میلیون است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو