مدیران خودروعصر اعتبار

تعمیر و بازسازی مدارس خسارت‌دیده از سیل نیازمند اعتبار ۸۵ میلیاردی

عصر ساختمان- سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعال بودن ۳۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور، گفت: بیش از ۱۳۰ هزار کلاس درس در کشور توسط خیرین ساخته شده است.

تعمیر و بازسازی مدارس خسارت‌دیده از سیل نیازمند اعتبار ۸۵ میلیاردی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، سیدجواد حسینی در آئین کلنگ زنی ساخت سه مدرسه در شهرستان آق قلا اظهارکرد: از همه عزیزانی که بی چشم داشت و با همت در جهت مدرسه سازی گام بر می‌دارند و اجازه نمی‌دهند مشعل تعلیم و تربیت خاموش شود، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

  وی با اشاره به سیل اوایل امسال در چند استان کشور، گفت: 1400 آموزشگاه کشور در سیل آسیب دید که با مساعدت خیران و آموزش و پرورش بخشی از مشکلات مرتفع شد.

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: 85 میلیارد تومان اعتبار برای تعمیر و بازسازی مدارس خسارت دیده از سیل نیاز است که 20 میلیارد تومان آن از سوی سازمان نوسازی مدارس و 40 میلیارد تومان آن از سوی خیران تعهد شده است.

  حسینی به تخریب 24 مدرسه گلستان در سیل اشاره کرد و افزود: 10 مدرسه تا اول مهرماه امسال به بهره برداری می‌رسد و مابقی تا سال آینده ساخته خواهند شد.

  به گزارش ایسنا، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اولین برنامه حضور خود در گلستان صبح امروز به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. سیدجواد حسینی با حضور در امامزاده عبدالله (ع) گرگان، ضمن غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا، با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کرد.

  دیگر برنامه سرپرست آموزش و پرورش در گلستان، حضور در مراسم ارسال کاروان اقلام اهدایی از سوی فرهنگیان گلستانی به مناطق سیل‌زده استان بود که در کانون طه گرگان برگزار شد.

  اقلام اهدایی این کاروان به ارزش 3 میلیارد ریال و شامل لباسشویی، فرش، پنکه، یخچال، اجاق گاز، برنج، وسایل آشپزخانه، پک حبوبات و … بود که با همکاری بسیج فرهنگیان گلستان، آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این استان جهت رفاه سیل زدگان فرهنگی تهیه شده است.

  حسینی در ادامه راهی آق قلا شد تا در مراسم افتتاح متمرکز طرح کشوری اوقات فراغت در آق قلا و کلنگ زنی متمرکز چندین مدرسه در این شهرستان حضور یابد.

  کلنگ ساخت سه مدرسه در آق قلا به زمین زده شد

  به گزارش ایسنا، آئین کلنگ زنی متمرکز احداث سه مدرسه در روستاهای شهرستان سیل زده آق قلا با حضور سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، حق شناس استاندار گلستان و دیگر مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

  در این مراسم ساخت مدرسه 4 کلاسه شهید مفتح صحنه به مساحت 540 مترمربع، مدرسه 6 کلاسه امیرکبیر قرنجیک به مساحت 785 مترمربع و مدرسه 3 کلاسه سالار صحنه پیر آغاج در مساحت 306 مترمربع با مشارکت بانک پاسارگاد به صورت متمرکز کلنگ زنی شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
  آرشیو