مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش ۴۰ درصدی کشف سرقت‌ها در حوزه ریلی کشور

عصر ساختمان- فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف بیش از ۴۰۰ تن آهن آلات مسروقه و افزایش ۴۰ درصدی کشف سرقت‌ها در حوزه ریلی کشور طی ۴ ماهه اول سال ۹۸ خبر داد.

افزایش ۴۰ درصدی کشف سرقت‌ها در حوزه ریلی کشور
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایلنا، سرهنگ حشمت‌اله ملکی با اعلام افزایش 40 درصدی کشف سرقت ها در مدت زمان 4 ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار داشت: در سال جاری تلاش کرده ایم تا با تشکیل قرارگاه های مبارزه با سرقت، قاچاق کالا و ارز در یگان های تابعه خود، اهداف انتظامی و امنیتی را در راستای پیشگیری اجتماعی و انتظامی از طریق جلب مشارکت های مردمی و سرمایه های اجتماعی ارتقاء بخشیم.

  وی افزود: اقدامات کلیدی و موثری با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و پیمانکاران بهره بردار، برای پیشگیری از سرقت، حذف بسترهای ارتکاب سرقت به ویژه جمع آوری، ساماندهی و نظام بخشی فروش اموال رها شده در حاشیه خطوط ریلی و همچنین تلاش گسترده ای در راستای پیگیری و رسیدگی تخصصی به پرونده های سرقت و قاچاق کالا و ارز  انجام شده است.

  فرمانده پلیس راه آهن کشور تصریح کرد: در اجرای تدابیر ابلاغی مبنی بر ارتقاء توان کشف رده های آگاهی و همچنین تمرکز این دوایر بر پیگیری تخصصی جرایم حوزه ریلی، همواره اهتمام لازم براین اصل معمول بوده و اغلب رده ها سعی در کشف علمی جرایم دارند و در این خصوص با توجه به گستردگی حوزه ریلی کشور و میزان تردد قطارها، در چهار ماهه ابتدای سال 98 به نسبت مدت مشابه درسال 97،  419 نفر سارق دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

  به گزارش سایت پلیس، این مقام انتظامی در تشریح نرخ جرم به نسبت جمعیت و سایر مؤلفه ها به ترتیب پلیس راه آهن یزد، شمال شرق و کرمان را با بیشترین کشفیات از حیث کیفی و کمی به عنوان سه رده برتر پلیس راه آهن در کشور معرفی کرد.

  سرهنگ ملکی یادآور شد: در مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس راه آهن کشور ضمن توجه به فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، همچنین تدابیر ابلاغی مبارزه جدی و قاطع با قاچاقچیان کالا، ارز و سوخت در جهت رسیدن به شاخص 20 درصدی کشف سالیانه از طریق شبکه ریلی اهتمام لازم را  داشته است.

  این مقام انتظامی اضافه کرد: در این راستا با بهره گیری از حداکثر توان فیزیکی و استفاده از کارکنان مجرب و زبده نسبت به رصد وکنترل سالن های ایستگاه ها، قطارهای باری و مسافری و انبارهای توشه اقدام کردیم  که 4ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 124 درصدی از حیث ارزش ریالی  به موفقیت دست یافتیم.

  فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف 266 کیلو و 407گرم انواع موادمخدر در سطح ماموریت  پلیس راه آهن کشور طی 4 ماهه سال جاری و افزایش 240 درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال 97 خبر داد و گفت: در این راستا 855 نفر متهم دستگیر که از این تعداد 791 نفر مرد و 64 نفر زن بوده اند که به همراه موادمخدر مکشوفه با تشکیل پرونده قضائی تحویل مراجع ذیصلاح شدند.

  وی افزود: در بحث سنگ پرانی به قطارهای عبوری، طی 4 ماهه نخست سال جاری 148 مورد به قطارهای مسافری سنگ پرانی صورت گرفت که با انجام اقدامات پیشگیرانه، شاهد کاهش 14 درصدی  این اقدام  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و افزایش 20 درصدی دستگیری افراد سنگ پران هستیم.

  وی  تصریح کرد: در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، مجموعه پلیس راه آهن نیز خود را از این قاعده مستثنی ندانسته و ضمن نصب بنر و استندهای مربوطه در ایستگاه های راه آهن سراسر کشور و تجهیز کتابخانه های پلیس راه آهن به کتب با موضوع عفاف و حجاب، به صورت نمادین از بانوان محجبه با اهدای شاخه های گل در هفته عفاف و حجاب نیز تقدیر کرد.

  سرهنگ ملکی اذعان داشت: در 4ماهه نخست سال جاری با اجرای طرح های اطلاعاتی 117 نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز دستگیر و  101لیتر مشروبات الکلی،  83 دستگاه بیت کوین، 5 قبضه سلاح جنگی و شکاری، 18تیر فشنگ جنگی، 27عدد افشانه دفاع شخصی، 19دستگاه شوکر برقی، دو رشته دستبند، 12دستگاه بی سیم دستی، دو عدد نارنجک و 24تیغه خشاب غیرمجاز کشف و ضبط شد.

  فرمانده پلیس راه آهن کشور در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با نظارت، پایش و ارائه هشدارهای لازم برای رفع موانع و محدویت ها و با هدف ارتقاء سطح ایمن سازی مسیر و خطوط ریلی تلاش می کند  که در مسیرهای ریلی،از حوادث،اتفاقات و سوانح ناگوار و ارتکاب هرگونه بزه پیشگیری کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ ماه پیش
  آرشیو