مدیران خودروعصر اعتبار

آغاز ساخت طرح مسکن ملی در استان تهران

عصر ساختمان- مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح ملی در استان تهران آغاز شد.

آغاز ساخت طرح مسکن ملی در استان تهران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، رضا نگهبان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره آغاز طرح اقدام ملی ساخت مسکن در پایتخت که با حضور رئیس‌جمهور کلنگ زنی شده اظهار کرد: بحث طرح اقدام ملی به‌تازگی به پروژه‌های مشارکتی استان تهران اضافه‌ شده است. پیش‌از این پروژه‌های مشارکتی قبلی، جزو 400 هزار واحد طرح اقدام ملی به‌حساب نیامده بودند.

  مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: پس از گزارشی که برای مقام عالی وزارت فرستاده شد، شرح تأمین زمین از سوی دولت، انتخاب شرکت و بقیه موارد به پروژه‌های مشارکتی استان تهران اضافه شد.

  نگهبان تصریح کرد: در استان تهران برای فراخوانی که در تهرانسر گذاشته شد 8 بلوک را در نظر گرفتیم که مستندات آن آماده شد. مراحل ابتدایی فراخوان در اردیبهشت و خرداد امسال انجام شد که پس از ارزیابی شرکت‌کنندگان و بازگشایی پاکت‌ها برای چهار بلوک، سه شرکت‌کننده انتخاب شدند که یکی از آن‌ها در 2 بلوک و 2 شرکت‌کننده دیگر هرکدام در یک بلوک برنده شدند. پس از انتخاب هم شاهد مراسم کلنگ‌زنی پروژه 1500 واحدی با حضور رئیس‌جمهور بودیم.

  وی افزود: تقریباً از 8 بلوک در نظر گرفته‌شده برای 4 بلوک عقد قرارداد انجام گرفت و عملیات اجرایی آن آغاز شد. چهار بلوک دیگر هم با توجه به تغییر نگاه سازمان ملی و فرمت‌های قراردادها در امور مشارکت، اواخر شهریور فراخوان آن داده خواهد شد تا مابقی واحدها در این پروژه عملیاتشان آغاز شود.

  وی در خصوص اینکه علاوه بر تهرانسر در چه مناطق دیگری از تهران قرار است در قالب طرح اقدام ملی پروژه‌های مشارکتی ساخته شود گفت: در حال حاضر روی زمین‌هایی کارشده تا اسناد آن به فراخوان آخر شهریور ماه برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی