مدیران خودروعصر اعتبار

تحویل ۱۰۰ دوچرخه به یک دبیرستان توسط شهرداری

عصر ساختمان- شهردار تهران امروز در مراسم اعطای ۱۰۰ دستگاه دوچرخه به دانش آموزان مدرسه‌ای در منطقه ۱۷ شرکت کرد.

تحویل ۱۰۰ دوچرخه به یک دبیرستان توسط شهرداری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایلنا، پیروز حناچی در مراسم اعطای 100 دستگاه دوچرخه شهری به دانش آموزان که در مدرسه ابوریحان بیرونی در منطقه 17 برگزار شد، گفت: همه ساله آغاز سال تحصیلی مقارن با هفته دفاع مقدس است، جنگ فی نفسه ارزش نیست ولی وقتی برای هدف بالایی دفاع کنیم می تواند باعث اعتلا و افتخار کشور باشد. در دوران جنگ تحمیلی نقش دانش آموزان در جبهه ها بی بدیل بود.

  وی با بیان خاطره ای خطاب به دانش آموزان حاضر گفت:  من وقتی شما را در صف می بینم یاد دوره دانش آموزی خودم می افتم. در اولین سال جنگ وقتی ما مدرسه را برای آغاز سال تحصیلی آماده می کردیم صدام به تهران حمله و فرودگاه مهرآباد را بمباران کرد. به یاد دارم یکی از جنگنده ها آنقدر با ارتفاع پایین در سطح شهر پرواز کرد که در چهار راه نواب من حتی می توانستم خلبان و کلاه سفیدی که بر سر داشت را ببینم. اما امام رحمت الله علیه خیلی زود آرامش را به جامعه برگرداند و نیروی هوایی ما به سرعت پاسخ دشمن را داد. هدف آنها از این حمله ایجاد ارعاب بین مردم بود اما این حرکت به انسجام و اقتدار ملی انجامید.

  وی با بیان این که در دوران دفاع مقدس نقش دانش آموزان در جبهه ها بی بدیل بود گفت: وقتی به فیلم های آن زمان مراجعه کنید می بینید رزمنده ای در اسارت به خانم خبرنگار هندی تذکر می دهد که حجابش را رعایت کند و می گوید که با او مصاحبه نمی کند و آن دانش آموز امروز نماینده مجلس و استاد دانشگاه  است. انشاءاله شما هم در آینده به عرصه های مدیریتی کشور می آیید و اگر از این روزها به خوبی استفاده کنید می توانید بخشی از مدیریت کشور را به عهده بگیرید و امیدوارم این امانت را که خون هزاران شهید و جانفشانی مادران و پدران شهدا به پای آن ریخته شده است، به خوبی به آیندگان بسپارید.

  حناچی به مراسم اهدای دوچرخه به دانش آموزان اشاره کرد و گفت: اتفاقی که در مدرسه شما می افتد نمادین ولی بسیار خوش آیند است. آنها که در سن ما هستند می دانند زمانی در شهرهای ما این قدر خودرو وجود نداشت و خیلی ها دوچرخه داشتند. باید کاری کنیم که باز هم این اتفاق بیفتد، وقتی 80 آلودگی شهر ما متعلق به خودروهای فسیلی و 40 درصد مربوط به خودروهای شخصی است می توان با استفاده از دوچرخه این آلودگی را کم کرد. هر کسی که برای طی مسیر پیاده روی کند و یا از دوچرخه و یا ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کند یعنی یک خودرو از سطح  شهر کم شده است،  کشورهای موفق دنیا هم این کار را کرده اند.

  وی افزود: اگر سلامت می خواهیم باید این مسیر را برویم، ما در شهرداری تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهیم. امیدوارم این حرکت جریان سازی کند و ما روزی شهر تهران را از سلطه خودروها رها کنیم. این شهر برای انسان ها طراحی شده و آنها باید در اولویت قرار گیرند.

  پیش از سخنان شهردار تهران، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با گرامیداشت یاد شهیدان و دفاع مقدس و ضمن اشاره به مراسم اهدای دوچرخه به دانش آموزان گفت: این یک اتفاق عادی نیست، تحول در مدارس و بخش های آموزشی تحول های بزرگ را در جامعه به دنبال دارد.

  وی افزود: برای یک آموزش باکیفیت باید دانش آموزان سالمی داشته باشیم که سلامت جسمی و روحی داشته باشند. این کار بزرگ فرهنگی در راستای توسعه و تضمین نیروی انسانی و سلامت اوست.  این یک کار فرهنگی بزرگ است و یکی از مهمترین نتایج تعامل شهرداری با اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران.

  آمادگی داریم دوچرخه‌های بیشتری به دانش آموزان تحویل دهیم

  محمود کلهری شهردار منطقه 17 هم در این مراسم گفت: خوشحالیم که دارالشهدای تهران باز هم پیشتاز شد و در جایی که سلامتی مردم در میان است ما پیش قدم شدیم. به عنوان اولین دبیرستان که به کمپین سه شنبه های بدون خودرو پیوستیم و در طول هفته این دانش آموزان عزیز که دغدغه کشور را دارند از منزل تا مدرسه و بالعکس را با دوچرخه طی خواهند کرد.

  وی افزود: با درخواست و همراهی آموزش و پرورش استان تهران 100 دوچرخه به این طرح اختصاص داده ایم. سی دوچرخه هم بچه ها می آورند و هفت مربی هم اعلام آمادگی کردند که به این طرح بپیوندند. به هر حال ما آمادگی داریم دوچرخه های بیشتری تهیه کنیم و تحویل دهیم.

  کلهر گفت: آقای حناچی در گفت و گویی که با ایشان داشتیم دغدغه سلامت دانش آموزان را داشت و ما هم این مساله را در نظر داریم و بر همین اساس همه دوچرخه ها بیمه شده اند و نیز دانش آموزان ملزم به استفاده از کلاه ایمنی هستند.

  وی با تشکر از اداره کل آموزش و پرورش استان تهران گفت:  این سطح از تعامل و همکاری بین دو نهاد کم سابقه بوده است امیدوارم بتوانیم این روابط را گسترش بدهیم.

  وی در پایان اعلام کرد که در آخر این ماه چندین پروژه خدماتی و عمرانی در منطقه 17 افتتاح خواهد شد.

  براساس گزارش شهرنوشت، در ابتدای مراسم محمود صلاح زاده مدیر مدرسه ابوریحان نیز به شهردار تهران و سایر مقاماتی که به مدرسه آمده بودند خیر مقدم گفت و ابراز امیدواری کرد که این طرح بتواند منشاء تحول بزرگی در مدارس شود.

  در پایان مراسم به صورت نمادین دوچرخه ها به ده تن از دانش آموزان تحویل داده شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی