مدیران خودروعصر اعتبار

کاغذهای باطله سنگ‌بنای ۲ مدرسه در تالش شد

عصر ساختمان- اداره آموزش و پرورش تالش، ۲ مدرسه ساخته شده از فروش کاغذهای باطله را طی آئینی به بهره برداری رساند.

کاغذهای باطله سنگ‌بنای ۲ مدرسه در تالش شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، مدیر آموزش و پرورش تالش عصر دوشنبه در آئین افتتاح مدارس یک کلاسه پروین اعتصامی روستای میناچال و شهید اشرفی اصفهانی روستای خطبه سرای این شهرستان گفت: برای ساخت هر یک از این مدارس با زیربنای 33 مترمربع ، بیش از 20 تن کاغذ باطله جمع آوری و فروخته شده است.

  مرتضی مختاری ادامه داد: 600 میلیون ریال برای احداث هر مدرسه هزینه شده و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان نیز مشارکت کرده است.

  وی افزود: طرح جمع آوری کاغذهای باطله برای مدرسه سازی در تالش، از سال 96 آغاز شده و به زودی کلنگ سومین مدرسه در روستای دولبین به زمین زده خواهد شد.

  مدیر آموزش و پرورش تالش گفت: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تفکیک زباله های تر و خشک، مهم است و این حرکت فرهنگی در مدارس تالش از دوره های ابتدایی و راهنمایی آغاز شده است.

  سید عیسی مهدوی فرماندار تالش نیز در این آئین با قدردانی از همت جمعی در تدارک مقدمات ساخت این مدارس، ترویج فرهنگ همکاری و همیاری در جامعه را، سرآغاز انجام کارهای بزرگ دانست.

  شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع و سال تحصیلی در مدارس آن، با حضور 32 هزار دانش آموز آغاز شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی