مدیران خودروعصر اعتبار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

دولت برنامه‌ای برای ساماندهی بازار مسکن ندارد

عصر ساختمان- کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از افزایش شدید قیمت مسکن در سال‌های اخیر گفت: دولت در طول این مدت نشان داده عملا هیچ برنامه‌ای برای ساماندهی بازار مسکن ندارد. در چند سال اخیر بارها از سوی دولت اعلام شده که موضوع ساخت مسکن اجتماعی پیگیری می‌شود؛ اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.

دولت برنامه‌ای برای ساماندهی بازار مسکن ندارد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مقاومتی نیوز، بازار مسکن همواره با دوره‌های رونق و رکود مواجه بوده اما دوره رکودی حاکم بر بخش مسکن در سال‌های اخیر، از عمق بیشتری برخوردار بوده است. منظور از رکود در بخش مسکن، کاهش تولید و عرضه است. به عقیده برخی از فعالان این حوزه، افزایش قیمت و تعداد معاملات در بازار مسکن خود به معنای رونق است؛ اما بررسی های کارشناسی نشان می دهد این 2 مولفه لزوما به معنی رونق نیست و رونق در بخش مسکن، مشخصا به معنای افزایش تولید و عرضه است.

  نرخ بالای اجاره بهای مسکن با درآمد خانوارها تناسبی ندارد

  حمد الله کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز عنوان کرد: تامین مسکن خانوارها یک امر ضروری و بدیهی است؛ اما با وجود این اکنون قیمت مسکن و اجاره بها به نسبت درآمد خانوارها بالا است.

  وی با انتقاد از رونق سوداگری در بخش مسکن ادامه داد: یکی از دلایل رکود چند ساله در بازار مسکن جهش های قیمت مسکن بود که عملا باعث شد متقاضیان واقعی خرید خانه نتوانند خانه دار شوند. جمعیت جوان کشور بالا است و بخش قابل توجهی از خانوارها را زوج های جوان تشکیل می دهند که بطور طبیعی برای زندگی نیاز به تامین مسکن دارند؛ اما در سال های اخیر روند صعودی قیمت مسکن و اجاره بها عملا به یکی از عوامل مانع ازدواج تبدیل شده است.

  دولت برنامه‌ای برای ساماندهی بازار مسکن ندارد
  نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت اراده ای برای ساماندهی بازار مسکن ندارد، تصریح کرد: در حالی در کشور اعلام می شود تعداد قابل توجهی خانه‌های خالی وجود دارد که بخشی از روند افزایش قیمت مسکن کاذب است؛ و این بیانگر ضعف در تنظیم بازار است.

  کریمی با انتقاد از گرانی قیمت اجناس و مسکن گفت: چرا باید مردم در حوزه‌های مختلف با گرانی دست و پنجه نرم کنند؛ چرا باید قیمت هر متر مسکن در تهران 22 میلیون تومان باشد؛ آیا قشر کارمند با این وضعیت می‌توانند صاحب مسکن شوند. درحال حاضر نرخ بالای اجاره بهای مسکن با درآمد خانوارها تناسبی ندارد. باید پذیرفت در چند سال اخیر با وجود اینکه بارها از سوی دولت اعلام شده که موضوع ساخت مسکن اجتماعی پیگیری می شود؛ اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو