مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت خانه‌های لوکس در شهرهای مختلف آمریکا

عصر ساختمان- ایالت کالیفرنیا بیش از سایر ایالت‌های آمریکا میزبان خانه‌های گران قیمت است.

قیمت خانه‌های لوکس در شهرهای مختلف آمریکا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا ، در بسیاری از شهرهای آمریکا خانه‌های میلیون دلاری خانه‌های فوق لوکس به شمار می‌روند اما این روند در طول سال‌های اخیر به ویژه در شهرهای بزرگ کاملا تغییر کرده است؛ به گونه‌ای که شمار خانه‌های میلیون دلاری در حال سبقت گرفتن از خانه‌های با قیمت پایین‌تر است.

  در بین ایالت‌های مختلف، کالیفرنیا با داشن چهار نماینده در بین پنج شهر گران قیمت آمریکایی در صدر قرار گرفته است. تنها در ماه اوت میانگین قیمت مسکن در آمریکا 3.2 درصد نسبت به سال قبل آن افزایش پیدا کرده است اما این افزایش درشهرهای بزرگ بسیار بیشتر بوده است؛ به گونه ای که در برخی شهرها این افزایش تا 10 درصد نیز بوده است. در حال حاضر تنها 5.86 درصد از کل خانه های آمریکا بالای یک میلیون دلار قیمت دارند.

  در ادامه با قیمت خانه‌ها در 5 شهر گران قیمت آمریکایی اشنا می‌شوید:

  سان خوزه- کالیفرنیا

  در حال حاضر در این شهر 369 هزار و 724 واحد مسکونی برای فروش قرار دارد که از این تعداد 208 هزار و 745 واحد بالای یک میلیون دلار قیمت گذاری شده اند. بدین ترتیب 56 درصد کل خانه های موجود در این شهر میلیون دلاری هستند.

  سان فرانسیسکو- کالیفرنیا

  در حال حاضر در این شهر 933 هزار و 904 واحد مسکونی برای فروش قرار دارد که از این تعداد 395 هزار و 860 واحد بالای یک میلیون دلار قیمت گذاری شده اند. بدین ترتیب 42 درصد کل خانه های موجود در این شهر میلیون دلاری هستند.

  لس انجلس- کالیفرنیا

  در حال حاضر در این شهر دو میلیون واحد مسکونی برای فروش قرار دارد که از این تعداد 400 هزار و 562 واحد بالای یک میلیون دلار قیمت گذاری شده اند. بدین ترتیب 19 درصد کل خانه های موجود در این شهر میلیون دلاری هستند.

  سن دیگو- کالیفرنیا

  در حال حاضر در این شهر 600 هزار و 545 واحد مسکونی برای فروش قرار دارد که از این تعداد 84 هزار و 769 واحد بالای یک میلیون دلار قیمت گذاری شده اند. بدین ترتیب 14 درصد کل خانه های موجود در این شهر میلیون دلاری هستند.

  سیاتل- واشنگتن

  11 درصد کل خانه های موجود در این شهر میلیون دلاری هستند. متوسط قیمت مسکن در این شهر 487 هزار و 400 دلار است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی