مدیران خودروعصر اعتبار

معاون اول رئیس جمهور در جمع مردم زلزله زده سراب:

زلزله زدگان برای۶ ماه خانه اجاره کنند

عصر ساختمان- معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ظرف ۶ ماه خانه های زلزله زدگان بازسازی و احداث می شود، گفت: مردم می توانند با پول دولت خانه اجاره کنند یا در واحدهای ضربتی بنیاد مسکن ساکن شوند.

زلزله زدگان برای۶ ماه خانه اجاره کنند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری ظهر امروز چهارشنبه در بازدید از روستاهای زلزله زده شهرستان سراب در جمع زلزله زدگان با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را می کند تا مشکلات موجود در این مناطق حل شود، افزود: برای ساخت خانه‌های زلزله‌ زدگان آذربایجان شرقی 6 ماه فرصت می خواهیم.

  معاون اول رئیس جمهور به خسارات مالی ناشی از زلزله اشاره کرد و گفت: وام های معیشتی با نرخ سود پایین و کمک های بلاعوض برای پیش بینی شده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که 50 درصد از منابع پیش بینی شده برای دوره بازسازی، تخصیص داده شده است.

  جهانگیری با اشاره به سرمای هوا افزود: اسکان موقت مردم مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی موضوعی پراهمیت است و باید به نحوی مدیریت شود که مردم با مشکل مواجه نشوند. مردم مطمئن باشند دولت برای دغدغه سرمای مردم و خروج آنها از این وضعیت راه حل دارد.

  وی در خصوص نبود کانکس نیز گفت: برای اسکان موقت به صورت اجاره ای هیچ محدودیتی وجود ندارد و بهای اجاره ها توسط دولت پرداخت می شود و البته زلزله زدگان اگر می خواهند در همین محل مستقر شوند، بنیاد مسکن واحدهای ضربتی چند روزه ایجاد کند.

  معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حضور نیروهای مختلف بسیج، سپاه و ارتش و مسئولان در این مناطق تاکید کرد: یاد گرفته ایم که در حین وقوع حوادث اختلاف نظرها کنار گذاشته شود. با وجود اینکه زلزله آذربایجان شرقی خسارت کمتری داشته، ولی از تمام نقاط کشور همدردی، انسجام و انتظام ملت با زلزله زدگان نشان داده شد.

  جهانگیری با اشاره به عملکرد مسئولان استانی نیز گفت: مدیران و مسئولان استان عملکرد خوبی داشتند و دستگاه‌های ملی نظیر جمعیت هلال احمر، نیروهای مسلح و ستاد بحران نیز به سرعت وارد عمل شدند.

  وی گفت: ساخت و ساز و بازسازی خرابی‌ها آغاز شده است. دولت 111 میلیارد تومان بودجه دولتی و بیش از 200 میلیارد تومان تسهیلات طولانی مدت و کوتاه مدت برای ساماندهی و تعمیر منازل آسیب دیده اختصاص داده است.

  وزرای صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این سفر معاون اول رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.

  در زمین لرزه 5.9 ریشتری بامداد جمعه شهر ترک میانه 5 نفر کشته و حدود 600 نفر مصدوم شدند. این حادثه به حدود 5 هزار واحد مسکونی روستایی در شهرستان‌های میانه و سراب خسارت وارد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی