مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرامور اعتباری بانک مسکن:

افزایش ۶۰ میلیون تومانی وام ساخت و ساز به انبوه سازان

عصر ساختمان-علمداری گفت: هم‌اکنون در تهران، انبوه‌سازان حرفه‌ای و سازندگانی که فناوری‌های نوین را رعایت کنند به ازای هر واحد ۱۷۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت کنند که سود بازپرداخت آن نیز ۱۸ درصد است.

افزایش ۶۰ میلیون تومانی وام ساخت و ساز به انبوه سازان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن در خصوص آخرین وضعیت تسهیلاتی که به انبوه‌سازان اختصاص می‌یابد گفت: در حال حاضر افزایش سقف تسهیلات انبوه‌سازان در دستور کار بانک مسکن قرار ندارد.

  مدیر امور اعتباری بانک مسکن ادامه داد: از ابتدای سال جاری، با توجه به افزایش قیمت مسکن و تورمی که رخ داد، تسهیلات به مرور و به تدریج افزایش یافت.

  علمداری تصریح کرد: هم‌اکنون در تهران، انبوه‌سازان حرفه‌ای و سازندگانی که فناوری‌های نوین را رعایت کنند به ازای هر واحد 170 میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت کنند که سود بازپرداخت آن نیز 18 درصد است.

  به گفته وی، در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت، تسهیلاتی که به انبوه سازان تعلق می‌گیرد 160 میلیون تومان است و این رقم برای سایر شهرها 130 میلیون تومان  و برای شهرهای کمتر برخوردار 110 میلیون تومان برنامه‌ریزی شده است که قابل پرداخت به انبوه‌سازان و سازندگان است.

  بنا بر اعلام بانک مسکن، در پایان هر سال با جلساتی که برگزار و بررسی‌هایی که انجام می‌شود سیاست‌های اعتباری سال بعد تعیین می‌شود.

  گفتنی است رقم تسهیلاتی که در سال 97 به انبوه‌سازان حرفه‌ای و کسانی که فناوری‌های نوین را رعایت می‌کردند برای تهران 110 میلیون تومان، برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 100 میلیون تومان، برای سایر شهرها 90 میلیون تومان و برای شهرهای کمتر برخوردار 70 میلیون تومان بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی