مدیران خودروعصر اعتبار

همزمان با روز جهانی معلول صورت گرفت؛

بهره‌برداری از آسانسور ایستگاه‌های مترو بسیج و محمدیه

عصر ساختمان- در راستای مناسب‌سازی ایستگاه‌های مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد کم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور ۲ ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از آسانسور ایستگاه‌های مترو بسیج و محمدیه
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، در راستای مناسب سازی ایستگاه های مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد کم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور 2 ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره‌برداری رسید.

  در هریک از این ایستگاه ها 2 دستگاه آسانسور با ظرفیت هر دستگاه 8 نفر نصب و راه اندازی شده که در مجموع برای این کار، هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال صرف شده است.

  بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ایستگاه های متروی جدید پایتخت هنگام بهره برداری به منظور رعایت حال معلولان و افراد کم توان باید مجهز به پله برقی و آسانسور باشند. از همین رو تمامی ایستگاه های جدید با پله برقی و آسانسور به بهره برداری می رسند و در صورت عدم تکمیل آسانسور، شرکت مترو متعهد شده است که ظرف مدت3 ماه پس از بهره برداری نسبت به راه اندازی آسانسور در این ایستگاه ها اقدام کند.

  شرکت مترو در راستای تعهد خود در این خصوص در صدد است عملیات تجهیز و بهره برداری از آسانسور را در ایستگاه های قدیمی و بهره برداری شده که فاقد آسانسور هستند نیز اجرایی کند.

  بدین منظور مناقصه تهیه 196 آسانسور برای خطوط قدیمی به ویژه خطوط 3 و 4 در دستور کار قرار دارد تا پس از مشخص شدن پیمانکار و تهیه آسانسور برای ایستگاه هایی که قابلیت نصب آسانسور دارند اقدام لازم صورت پذیرد.

  گفتنی است به زودی با ورود 48 دستگاه آسانسور به شبکه متروی تهران، 2 ایستگاه از خط یک، 8 ایستگاه از خط 3 و 5 ایستگاه از خط 4 جهت استفاده بهتر افراد کم توان مناسب سازی خواهند شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی