مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس شورای شهر تهران:

شجاعت و جسارت برای اصلاح ساختار شهرداری وجود ندارد

عصر ساختمان-رئیس شورای شهر تهران گفت: اصلاح ساختار شهرداری را همه قبول دارند، اما شجاعت و جسارت انجام آن را ندارند، آقای حناچی هنوز تصمیم نگرفتند اقدام ویژه انجام دهند.

شجاعت و جسارت برای اصلاح ساختار شهرداری وجود ندارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، محسن هاشمی در پایان یکصد و هشتادمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز تمام جلسه شورا بر روی بحث سیاست ها و الزامات بودجه 99 گذشت و با توجه به اینکه سیاست ها توسط کمیسیون برنامه و بودجه تعیین شد، اعضای سایر کمیسیون ها پیشنهادهای خود را اعلام کردند اما نظر اکثر اعضا این بود که پیشنهادها در صحن مطرح شود که تا این لحظه 60 درصد رای آورد و باقی پس گرفته شد.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری نمی تواند حمل و نقل عمومی را توسعه دهد که به دولت متوسل می شود اظهار داشت: شورای شهر و شهرداری می تواند و باید در بودجه عمومی سهمی برای حمل و نقل عمومی بگذاریم  البته سهم درنظر گرفته شده است.

  هاشمی ادامه داد: پنجاه درصد ساخت مترو با شهرداری و 50 درصد با دولت است.دولت اجازه دارد 50 درصد هزینه ها را پرداخت کند که این اولویت با تجهیزات است، لذا ما ایستگاه ها را می سازیم و از دولت می خواهیم تجهیزات متحرک و ثابت را در اختیار ما قرار دهد.

  وی گفت: 1،5میلیون یورو فاینانس برای تجهیزات و 2 میلیون یورو فاینانس برای خرید واگن درنظر گرفته شده، اما ناهماهنگی بین دستگاه های اجرایی اجازه نمی دهد مصوبات به نتیجه برسد.

  رییس شورای شهر با اشاره به اینکه جلسات او با معاون رییس جمهور درباره اضافه شدن اتوبوس است گفت: جلسات با جهانگیری درمورد اتوبوس است و در حوزه مترو پیشرفت خوبی داریم.بین بانک شهر و کشاورزی قراردادی در حال اجرا است تا فاینانس مترو را پوشش دهند و قرار دادی بری بازشدن LCمنعقد می شود تا شاهد پیشرفت تجهیزات مترو باشیم.

  وی افزود: آقای جهانگیری می خواهند مقامات ارشد در جلسه باشند و چون نمی آیند و نماینده می فرستند جلسه به هم می خورد.

  هاشمی درخصوص عدم تحقق قول مسئولان شهرداری مبنی بر افتتاح ایستگاه های مترو گفت: قول افتتاح ایستگاه ها پابرچا است و قرار است برای سه ماهی که ایستگاه افتتاح نشده، سه ایستگاه یکباره افتتاح شود.

  هاشمی درباره اصلاح ساختار شهرداری تهران و چرایی تعویق آن گفت: اصلاح ساختار در شرایط فعلی اجتماعی سخت است، اصلاح ساختار دو جنبه دارد یا برای پاکسازی است و یا تعدیل نیرو که حرکت بسیار سختی است و شهردار تهران بسیار سخت زیربار آن می رود. اخیرا مشاهده شد شورای شهر 8 مرکز علمی کاربردی را به 4 مرکز کاهش داد و حدود 100 نفر از نیرو ها بلاتکلیف ماندند و فشار شدیدی روی شهرداری برای جایابی آنها ایجاد شد.

  وی ادامه داد: اصلاح ساختار را همه قبول دارند اما شجاعت و جسارت انجام آن را ندارند، آقای حناچی هنوز تصمیم نگرفتند اقدام ویژه انجام دهند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو