مدیران خودروعصر اعتبار

آخرین جزئیات احداث مترو اسلامشهر از زبان رئیس شورای شهر تهران

عصر ساختمان- هاشمی رفسنجانی درباره جزئیات پروژه مترو اسلامشهر توضیحاتی داد.

آخرین جزئیات احداث مترو اسلامشهر از زبان رئیس شورای شهر تهران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در تشریح جزئیات بازدید امروز خود از روند احداث مترو اسلامشهر گفت: امروز به دعوت رئیس شورای شهر و شهردار اسلامشهر از روند پروژه ساخت مترو اسلامشهر بازدید کردم که خوشبختانه عملیات احداث آن آغاز شده است.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: یکی از دستگاه‌های حفار خودکار (TBM) از خط 7 مترو تهران برای حفاری خط مترو اسلامشهر به محدوده احداث پروژه (نزدیک اتوبان آزادگان) انتقال یافته است اما بین برخی از مدیران و کارشناسان اختلاف نظرهایی وجود داشت که توانستیم در این بازدید این سوء تفاهمات را برطرف کنیم.

  او در پاسخ به این سوال که طول خط مترو اسلامشهر چند کیلومتر است، تصریح کرد: طول خط مترو اسلامشهر نزدیک به 10 کیلومتر است که از انتهای خط 3 مترو (آزادگان) آغاز و پس از گذر از میدان نماز اسلامشهر  تا 5 کیلومتر آن طرف‌تر ادامه می‌یابد.

  رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که چند کیلومتر احداث مترو اسلامشهر به صورت زیر زمینی و چند کیلومتر دیگر روگذر است، ادامه داد: تمام 10 کیلومتر پروژه احداث مترو اسلامشهر زیر گذر است و مترو اسلامشهر قرار است در چهار ایستگاه ساخته شود.

  هاشمی رفسنجانی در توضیح نحوه خاکبرداری پروژه احداث مترو اسلامشهر گفت: از 10 کیلومتر خط مترو اسلامشهر تنها 900 متر آن به صورت خاکبرداری اتریشی است.

  او در پاسخ به این سوال که میزان بودجه مورد نیاز برای احداث مترو اسلامشهر چه رقمی است، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و قرار داد منعقد شده، مبلغ هزار میلیارد تومان برای احداث مترو اسلامشهر در نظر گرفته شده است که باید گفت به طور حتم برای احداث 10 کیلومتر مترو به بودجه‌ای بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان نیاز است.

  رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: یکی دیگر از موارد مورد بحث امتداد بخشی از خط 3 مترو به منطقه 18 تهران است که با حضور آقای فیاض شهردار منطقه این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی