مدیران خودروعصر اعتبار

با هدف توسعه صنعت گردشگری:

احداث دو هتل در پایتخت/تهران با کمبود هتل‌های باکیفیت مواجه است

عصر ساختمان- در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران با احداث دو هتل در مناطق یک و شش موافقت شد.

احداث دو هتل در پایتخت/تهران با کمبود هتل‌های باکیفیت مواجه است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی اشراقی در این باره گفت: امروزه صنعت گردشگردی به یکی از بزرگترین صنایع فعال در جهان تبدیل شده و در دهه‌های اخیر با حساسیت بیشتر به گسترش این صنعت توجه شده است.

  وی افزود: بر این اساس و با توجه به اینکه شهر تهران از مراکز جاذب گردشگران اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و فراغتی است، توجه به زیر ساخت‌های اقامتی یکی از ضرورت‌های توسعه گردشگری است.

  اشراقی گفت: بر اساس آمار ارائه شده کمبود هتل‌های با کیفیت 4 و 5 ستاره در تهران کاملا مشهود است، به گونه‌ای که تعداد این هتل‌ها کمتر از 30 واحد است و حدود 5000 اتاق دارند.

  رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تهران بیان کرد: پراکندگی هتل‌های موجود در سطح شهر تهران نیز مناسب به نظر نمی‌رسد.

  وی گفت: بر این اساس پس از توضیحات مشاور و شهردار منطقه یک و با توجه به تائیدیه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با احداث یک بنای اقامتی 12 طبقه در خیابان ولنجک، موافقت شد.

  اشراقی افزود: برای ارتقاء کیفی پروژه نیز مقرر شد، طرح یکپارچه‌ای به منظور الحاق و تجهیز فضای سبز مجاور هتل تهیه و به تائید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برسد.

  وی در ادامه گفت:در این جلسه همچنین با احداث هتلی در منطقه شش واقع در خیابان، ولی عصر (عج) موافقت شد.

  اشراقی گفت: هم چنین در این جلسه پرونده‌های موردی ارسال شده از سوی شهرداری‌های مناطق رسیدگی شد و بررسی طرح موضعی طراحی شهری محور دماوند واقع در مناطق 4، 7، 8، 13 به جلسه آتی موکول شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی