مدیران خودروعصر اعتبار

شهریاری مطرح کرد:

انتقاد از ارائه انشعاب آب، برق و گاز به زمین خواران توسط دستگاه ها

عصر ساختمان-عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی افراد متخلف اقدام به تصاحب اراضی برای ساخت و ساز مسکن می کنند، اما شهرداری به دلیل نداشتن مدارک مناسب به آن ها مجوز ساخت نمی دهد، ولی برخی سازمان ها مانند اداره آب، برق و گاز به این افراد خدمات و انشعاب می دهند.

انتقاد از ارائه انشعاب آب، برق و گاز به زمین خواران توسط دستگاه ها
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت، سیدکمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به تداوم پدیده زمین خواری در کشور، گفت: به نظر من علت اصلی تداوم بروز معضل زمین خواری در کشور، فساد اداری در برخی از دستگاه ها است که راه را برای زمین خواران باز گذاشته است.

  نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از تخلفات زمین خواری در اثر فساد اداری است که برخی کارکنان دستگاه های متولی با دریافت رشوه، اجازه تصاحب اراضی دولتی و عمومی را به زمین خواران می دهند.

  وی گفت: به نظر من زمین خواری یک نوع رانت خواری است که افراد متخلف و زمین خواران با استفاده از رانت برخی افراد در دستگاه ها دست به این اقدامات می زنند.

  ارائه انشعاب آب، برق و گاز به زمین خواران توسط دستگاه های خدمات رسان

  شهریاری با انتقاد از همکاری برخی سازمان های ارائه دهنده خدمات زیرساختی با زمین خواران، گفت: در شرایط کنونی افراد متخلف اقدام به تصاحب اراضی برای ساخت و ساز مسکن می کنند، اما شهرداری به دلیل نداشتن مدارک مناسب به آن ها مجوز ساخت نمی دهد، ولی برخی سازمان ها مانند اداره آب، برق و گاز به این افراد خدمات و انشعاب می دهد.

  وی گفت: اقدام ادارات آب، برق و گاز در ارائه حق انشعاب به اراضی مشکوک به زمین خواری به معنای تأیید این تخلف بسیار بزرگ است. به نظر می رسد که علت اصلی بروز این مسئله، وجود قوانین متعدد در عرصه فعالیت این ادارات است.

  قوانین مرتبط با مقابله با پدیده زمین خواری باید تنقیح و یکپارچه سازی شود

  عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: به نظر من قوانین مرتبط با مقابله با پدیده زمین خواری باید تنقیح و یکپارچه سازی شود تا ادارات و دستگاه ها بتوانند با هماهنگی لازم عرصه را برای فعالیت زمین خواران تنگ کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار