مدیران خودروعصر اعتبار

سرپرست راه و شهرسازی کرمان خبر داد:

۷۰۰۰ واحد باقی مانده مسکن مهر در شمال استان کرمان

عصر ساختمان-سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: از ۷۰۰۰ واحد باقیمانده مسکن مهر شمال استان کرمان، بخشی پرونده قضائی دارند که در حال رسیدگی است.

۷۰۰۰ واحد باقی مانده مسکن مهر در شمال استان کرمان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، "علی حاجی زاده" امروز دوشنبه 30 دیماه در جلسه شورای مسکن استان کرمان اظهار کرد: در شمال استان بیش از 25 هزار و 500 واحد مسکن مهر به طور رسمی افتتاح و تحویل متقاضیان شده است.

  حاجی زاده با بیان اینکه در سال های گذشته تا امروز و در آخرین سفر ریاست جمهوری بود که 1010 واحد مسکن مورد بهره برداری قرار گرفت تصریح کرد: از 7000 واحد باقیمانده مسکن مهر شمال استان کرمان، بخشی پرونده قضائی دارند که در حال رسیدگی است.

  سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان بیان کرد: 1000 واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شمال استان داریم که با توجه به شیوه نامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی تعیین تکلیف در حال انجام و شش پروژه است که فرآیند واگذاری آنها در دست اقدام است.

  حاجی زاده با بیان اینکه 1900 واحد مسکن مهر باقی مانده که تا پایان سال باید تعیین تکلیف شوند تا اختتامیه مسکن مهر را شاهد باشیم افزود: در شمال استان ساخت 3500 واحد مسکن مهر را در قالب 30 پروژه به صورت تفاهمنامه سه جانبه داشته ایم که در حال حاضر پنج پروژه غیرفعال است.

  وی با اشاره به افزایش قیمت ها و مابه التفاوت پرداختی افزود: در تبصره 8 قانون بودجه 1500 میلیارد تومان برای تکمیل بخش های مختلف مسکن مهر در نظر گرفته شده و ماده چهار این آیین نامه اجاز می دهد از محل فروش عرصه مسکن مهر استان، منابع را به سمت تکمیل واحدها ببریم که این موضوع را پیگیری می کنیم.

  سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان در ادامه با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: استان کرمان به عنوان پایلوت اقدامات اولیه را از مهرماه امسال شروع کرده و حدود 10 هزار نفر ثبت نام کردند که در مرحله پالایش است.

  وی افزود: برای ساخت مسکن در طرح اقدام ملی 17 قطعه زمین را برای 17 پروژه مشارکتی فراهم کردیم که چهار پروژه در حال عقد قرارداد است.

  حاجی زاده اظهار کرد: در راستای تفاهمنامه های ملی ساخت مسکن، از قبیل ستاد اجرایی فرمان امام، وزارت کار، وزارت دفاع و ... نیز اقداماتی صورت گرفته  و ستاد جرایی فرمان امام(ره) برای 1000 واحد در کرمان و 500 واحد در سیرجان اقداماتی انجام شده است.

  به گزارش ایسنا، سید"مصطفی آیت‌اللهی موسوی" معاون عمرانی استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به مصوبه جلسه قبل شورا مبنی بر تبدیل پروژه 192 واحدی بهزیستی به تعاونی خودمالک توسط اداره کار گفت: مصوبه جلسه قبل باید به سمت اجرایی شدن برود و باید دستگه های اجرایی کار را پیش ببرند.

  براساس این گزارش در این جلسه مصوب شد مابه التفاوت نرخ قبلی و کارشناسی، از محل تسهیلات بانکی و فروش اراضی مسکن مهر انجام شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو