مدیران خودروعصر اعتبار

اجرای طرح ملی ابرار در ۱۶ روستای سیستان و بلوچستان

عصر ساختمان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: مرحله نخست طرح ملی ابرار به طول ۶۵ کیلومتر در ۱۶ روستای سیستان و بلوچستان درحال اجراست.

اجرای طرح ملی ابرار در ۱۶ روستای سیستان و بلوچستان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، ایوب کرد گفت: مرحله نخست طرح ابرار "اقدام برای راه‌های اولویت‌دار روستایی" در استان از شهریورماه سال جاری در قالب 16 پروژه راه روستایی جمعاً به طول 65 کیلومتر توسط چهار اکیپ راه‌سازی و راهداری تفتان خاش، توحید زاهدان، رسالت سراوان و وحدت سیستان در حال اجراست.

  وی با بیان اینکه تقویت و مناسب سازی راه های روستایی تحول اقتصادی و نیز رونق گردشگری را به همراه دارد، افزود: درحال حاضر مطالعه طرح ابرار در 16 روستای شهرستان های هامون، هیرمند، میرجاوه، خاش و مهرستان به طور 100 درصد انجام شده است و همچنین عملیات خاکی و اجرای ابنیه فنی این راه ها نیز با پیشرفت فیزیکی متوسط 42 درصد درحال انجام است.

  وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده توسط چهار اکیپ راه سازی و راهداری سیستان و بلوچستان تاکنون عملیات اجرای زیراساس تثبیتی 40 درصد پیشرفت داشته است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از اتمام آسفالت راه روستایی مدوحک مهرستان خبر داد و اظهار داشت: همچنین راه های روستایی میرآباد و چاه سم شهرستان خاش با پیشرفت فیزیکی 95 درصد، پس از نصب علائم و اجرای خط کشی، آماده بهره برداری خواهند بود.

  کرد خاطر نشان کرد: ابتکار این اداره کل در زمینه تمرکز ارائه خدمات راهداری و راهسازی در قالب اکیپ های چهار گانه و انجام بسیاری از پروژه های راهداری به صورت امانی، تأثیر بسزایی در افزایش سرعت و کاهش هزینه های مرتبط داشته است که این خود مصداق بارز التزام عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی است.

  گفتنی است، طرح ملی اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی یا «ابرار» با هدف ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه تمام راه روستایی در سراسر کشور در حال اجراست که در گام نخست، 2 هزار کیلومتر از این راه ها با اولویت قراردادن مسیر دسترسی روستاهای بالای 50 خانوار فاقد راه مناسب، تا پایان سال‌جاری هدف‌گذاری شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ ماه پیش
  آرشیو