مدیران خودروعصر اعتبار

پرداخت کمک‌های بلاعوض برای بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده در سیل آغاز شد

عصر ساختمان-مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان آخرین وضعیت پرداخت کمک‌های بلاعوض برای بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده سیستان و بلوچستان را تشریح کرد.

پرداخت کمک‌های بلاعوض برای بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده در سیل آغاز شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان، خلیل منبتی، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان درباره آخرین اقدامات انجام شده در شهر‌های آسیب دیده این استان و آخرین وضعیت پرداخت خسارت به واحد‌های مسکونی اظهار کرد: براساس پیش بینی‌ها امروز پرداخت کمک‌های بلاعوض برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در سیستان و بلوچستان آغاز می شود.

  وی افزود: میزان خسارت به واحد‌های مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده براساس تشخیص کارشناسان برآورد می‌شود.

  منبتی یادآور شد: طبق آخرین آمار و ارزیابی‌های صورت گرفته حدود 16 هزار و 250 واحد مسکونی در استان سیستان و بلوچستان دچار آسیب شده است که از این تعداد حدود 2 هزار و 150 واحد آن شهری و 14 هزار و 100 واحد نیز مربوط به واحد‌های روستایی است که باید کار بازسازی آن‌ها انجام شود.

  مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به تصویب هیئت دولت جبران خسارت واحد‌های دارای جایگاه دام نیز در دستور کار قرار دارد و با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی استان برای کار کارشناسی و ساخت آن اقدامات لازم انجام می‌شود.

  مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: واحد‌هایی که نیاز به تعمیر داشته باشند براساس ارزیابی‌ها و پس از کار کارشناسی تعیین خسارت می‌شود.

  وی تصریح کرد: خوشبختانه با کل اعتبارات درخواستی در زمینه بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده در سیستان و بلوچستان موافقت شده و پس از تعیین خسارت کار پرداخت آغاز می‌شود.

  منبتی گفت: بیشترین خسارت مربوط به واحد‌های مسکونی در مناطق چابهار، کنارک، قصر قند، نیک‌شهر، فنوج، دلگان، سراوان، ایرانشهر، خاش و سرباز بوده است.

  گفتنی است، بارش‌های شدید در جنوب و جنوب شرق کشور باعث ایجاد خسارت به بسیاری از زیرساخت ها، راه ها، واحد‌های مسکونی و زمین‌های کشاورزی و .. شد که با فروکش کردن آب، کار بازسازی و تعیین خسارت در مناطق آسیب دیده آغاز شده است.

  محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جدیدترین صحبت‌های خود اعلام کرد: برای سه استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان هزار و 800 میلیارد تومان منابع دولتی و تسهیلات بانکی اختصاص داده شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ ماه پیش
  آرشیو