مدیران خودروعصر اعتبار

سهم ۱۲۵۰۰ واحدی شهرهای جدید استان مرکزی از طرح اقدام ملی مسکن

عصر ساختمان-مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر با بیان اینکه سهم استان مرکزی از طرح اقدام ملی مسکن ۲۲ هزار واحد است، افزود: ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد متعلق به شهرهای جدید است که سهم مهاجران و امیرکبیر به ترتیب ۶۵۰۰ و ۶ هزار واحد است.

سهم ۱۲۵۰۰ واحدی شهرهای جدید استان مرکزی از طرح اقدام ملی مسکن
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، محمود مرادی صبح شنبه پنجم بهمن ماه در جلسه شورای مسکن استان که در استانداری تشکیل شد، بیان کرد: در شهر مهاجران 98 هکتار زمین با ظرفیت 5400 واحد و 15 هکتار زمین در اختیار است که در واقع تنها استعداد این شهر برای احداث مسکن به شمار می رود، البته 180 هکتار اراضی دولتی دارای سند در خارج از محدوده نیز وجود دارد که می تواند با موافقت استان و شورای عالی شهرسازی به شهر مهاجران افزوده شود.

  مرادی در خصوص ظرفیت شهر جدید امیرکبیر برای احداث و اجرای طرح اقدام ملی مسکن گفت: در این شهر 1600 هکتار اراضی داخل محدوده وجود دارد که تاکنون 100 هکتار آن مورد استفاده قرار گرفته است، اما اقبالی که به شهر مهاجران وجود دارد هنوز برای امیرکبیر ایجاد نشده است.

  وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح در شهر مهاجران نمی توان از ظرفیت مشارکت در ساخت استفاده کرد و باید منابع لازم برای ساخت تامین شود، اما در امیرکبیر با توجه به وسعت اراضی در اختیار می توان در اجرای پروژه ها از ظرفیت مشارکتی استفاده کرد، افزود: طی 10 سال اخیر 200 واحد برای نیروی انتظامی در شهر مهاجران در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و این پروژه نیز می تواند در این طرح تکمیل شود.

  در این جلسه مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی اظهار کرد: درصدی از معلولان و مددجویان بهزیستی امکان رفتن به شهر مهاجران را ندارند به همین دلیل پیشنهاد می شود که 30 واحد پروژه غدیر که خالی است و تاکنون با وجود 3 مرحله مزایده خریداری نداشته است به مددجویان بهزیستی و معلولان اختصاص یابد و از مخروبه شدن این واحد جلوگیری شود.

  حمیدرضا نوازنی گفت: می توان با پیگیری در سطح ملی و با ترک تشریفات، این واحدها را به قیمت ساخت در اختیار معلولان قرار داد و حتی می توان بخشی از واحدهای کوی کوثر نیز به این اقشار اختصاص داد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو