مدیران خودروعصر اعتبار

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران:

پارکینگ‌های شهرداری ساماندهی می‌شود

عصر ساختمان- سید حسن رسولی گفت: با تصویب لایحه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پارکینگ‌ها، پارکینگ‌های عمومی در اختیار شهرداری تعیین تکلیف و ساماندهی می‌شود.

پارکینگ‌های شهرداری ساماندهی می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، سیدحسن رسولی در دفاع از لایحه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای در سال 99 و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران اظهار کرد: تصویب این لایحه کمک خواهد کرد تا به صورت یکپارچه از ظرفیت‌هایی که در قالب پارکینگ‌های عمومی در اختیار شهرداری است از حیث نظام بهره برداری تعیین تکلیف و ساماندهی کنیم.

    وی ادامه داد: در صورت تصویب این لایحه با هماهنگی شورای عالی ترافیک شهر تهران در جهت تثبیت کاربری پارکینگ‌های عمومی حرکت و از تغییر کاربری جلوگیری کرده ایم. نکته مثبت دیگر لایحه لحاظ کردن توازن و تعادل منطقی است که از حیث میزان خدمات به ذی نفع طبقه بندی شده است. برخی از پارکینگ‌ها دارای استانداردهای کامل هستند و باید عوارض و بهای خدمات آن متناسب با خدمات باشد.

    نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا شهر تهران با بیان اینکه بحث درآمدی وظیفه کمیسیون تخصصی شورا _ برنامه و بودجه - است اما کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز در این لایحه برای درآمد شهرداری تلاش کرده است، اعلام کرد: همکاران کمک کنند تا قبل از 15 بهمن این لایحه به سرانجام برسد زیرا ماهیت عوارضی دارد و باید قبل از پانزدهم 15 بهمن نهایی شود.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی